Od kilku miesięcy pojawiają się informacje na temat bardziej wytrzymałego smartwatcha Apple Watch. Według najnowszych przecieków jego premiera może nastąpić już w przyszłym roku.

Pancerny Apple Watch na horyzoncie

Apple Watch to najpopularniejsza seria smartwatchy na rynku. Rynek ten zdominowany jest przez giganta z Cupertino. Najnowszą generację, czyli Series 7 zaprezentowano 8 października 2021 roku, jednak jak się okazuje w przyszłym roku, zobaczymy premierę nie jednego, a dwóch modeli inteligentnego zegarka firmy Apple.

Przeczytaj także: Apple AirTags używane do kradzieży samochodów!

Od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, że gigant z Cupertino pracuje nad “pancernym” zegarkiem Apple Watch. Nowy zegarek miałby mieć oczywiście wzmacnianą obudowę, która oferowałaby zdecydowanie większą wytrzymałość. Najnowsze wieści mówią, że zegarek miałby mieć charakter sportowy.

Producent załata lukę w swojej ofercie?

Według Marka Gurmana z Bloomberg Apple będzie mogło w końcu wprowadzić na rynek prawowity zegarek sportowy. Do tej pory w ofercie producenta znajdowała się wersja Nike Apple Watch, jednak różnicą między nią a standardowym wydaniem jest pasek, preinstalowana aplikacja Nike Run oraz kilka dodatkowych tarczy firmy odzieżowej.

Sportowy Watch z pancerną obudową wypełniłby lukę producenta, jeśli chodzi o sportowe zegarki. Konkurencja posiada w swojej ofercie takie modele, dlatego też wydaje się, że najwyższa pora, aby gigant z Cupertino również postawił na tego typu urządzenie. Oczywiście na temat zegarka nie wiemy nic, a wszelkie informacje to jedynie domysły. Mark Gurman twierdzi jednak, że zegarek miałby pojawić się w przyszłym roku.

Źródło: Bloomberg