Największym problemem ładowarek bezprzewodowych jest czas ładowania smartfonów, który jest po prostu długi. Najczęściej takie urządzenia oferują ładowanie 20W. Bezprzewodowa ładowarka od Xiaomi oferuje jednak zdecydowanie większą moc! Na rynek trafił model Xiaomi MDY-13-EL o mocy 100 W!

Bezprzewodowa ładowarka od Xiaomi o mocy 100 W w sprzedaży

Xiaomi przestawiło właśnie nową ładowarkę, która pozwoli na superszybkie ładowanie smartfona. Nowa bezprzewodowa ładowarka od Xiaomi oferuje ładowanie z mocą 100 W. Model MDY-13-EL jest usprawnioną wersją ładowarki MDY-13-ED zaprezentowanej rok temu. Ówczesny model oferował moc 80 W, więc jest to spory upgrade względem poprzedniej generacji.

Ładowarka Xiaomi MDY-13-EL oferowana jest w czarnym kolorze. Producent na obudowie umieścił złote akcenty, a samo urządzenie oparto na standardowej technologii ładowania Qi. Na pokładzie ładowarki znajduje się podwójna cewka i dynamiczny wentylator uruchamiający się w momencie, gdy jego praca jest wymagana. W zestawie znajdziemy przewodową ładowarkę Xiaomi 120 W i kabel USB 6A.

Odpowiednie zabezpieczenia na pokładzie

Bezprzewodowa ładowarka Xiaomi MDY-13-EL wyposażona w ochronę kalibracji prądu, która czuwa nad odpowiednim poziomem przepływu prądu, dba o zabezpieczenia nadprądowe, chroni przed przepięciami i zjawiskami elektrostatycznymi. Dodatkowo znajdziemy tutaj system, który chroni ładowarkę przed nagrzaniem i system wykrywania ciał obcych.

Przeczytaj także: Xiaomi zaczęło produkcję psa robota. Kolejny sukces na horyzoncie?

Na tę chwilę ładowarka Xiaomi MDY-13-EL dostępna jest jedynie w Chinach. Do sklepów trafi 16 sierpnia i wyceniono ją na 599 CNY, czyli około 360 PLN. Nie ma informacji, kiedy i czy w ogóle ładowarka trafi na rynek europejski.