Dodge Durango SRT Hellcat wraca do sprzedaży

Co prawda ponownie tylko na rok, ale klienci sami domagali się powrotu Dodge Durango SRT Hellcat. Potężny, doładowany SUV powraca, niedługo po tym jak Dodge oznajmiło swoją elektryfikację.

Dodge Durango SRT Hellcat
Dodge Durango SRT Hellcat wraca do sprzedaży

Dodge Durango SRT Hellcat

Dodge Durango SRT Hellcat dumnie nosi miano najmocniejszego seryjnie produkowanego SUV na świecie. Legitymuje się bowiem mocą 717 koni mechanicznych, które generowane są z silnika o pojemności 6.2 litra V8 HEMI doładowanego kompresorem. Taka moc pozwala rozpędzić auto do 60 mph w zaledwie 3.5 sekundy, a dystans 1/4 mili pokonać w 11.5 sekundy. A to wszystko w 7-miejscowym SUV-ie. Kosmos! Z prędkością maksymalna na poziomie 180 mph, czyli 290 km/h jest to prawdziwy pocisk.

Do tej pory produkcja Dodge Durango SRT Hellcat została ograniczona do zaledwie jednego roku. A było to w 2021. Z powodu ogromnego zainteresowania i sporego popytu do sprzedaży trafi ponownie w roku 2023. Znowu zaledwie na rok. Cena? Poprzednio było to $82 000. Nic nie zapowiada aby obecnie miała się zmienić. Dotyczy to również wyglądu auta. Zdjęcia nie przedstawiają nic nowego. Zapewne więcej dowiemy się we wrześniu, gdyż wtedy rusza oficjalna sprzedaż.

„The Dodge Durango SRT Hellcat has generated a crazy amount of enthusiasm and demand since it was introduced in 2020 – we even extended its initial production run – so it seemed appropriate to bring back the most powerful SUV ever as part of our historic 2023 model-year Dodge lineup,”

– powiedział CEO Dodge Rom Kuniskis
Dodge Durango SRT Hellcat wraca do sprzedaży
Dodge Durango SRT Hellcat wraca do sprzedaży

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Oto cena Logitech G Cloud! Nie będzie tanio!

G Cloud to handheld przygotowany przez Logitech i chińską...