Dopłata 500 zł do LPG. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Jeśli ogrzewasz dom wykorzystując skroplony gaz petrochemiczny powinieneś przeczytać dalej ten artykuł. Czeka na Ciebie dopłata 500 zł do LPG. Jak złożyć wniosek do dofinansowanie?

O dopłacie dla osób, które ogrzewają swoje domy za pomocą LPG pisałem już kilka dni temu. Z jednej strony cieszy to, że każdy otrzyma chociażby 500 zł. Z drugiej natomiast martwią wysokie ceny praktycznie każdego materiału, który wykorzystujemy do tego, by w naszym domu było ciepło. Tak czy inaczej, należy pamiętać o tym, że wspomniane pięćset złotych otrzyma każde gospodarstwo domowe.

Dopłata 500 zł do LPG. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?
Dopłata 500 zł do LPG. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Dopłata 500 zł do LPG. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Przypomnę tylko, że dopłaty do ogrzewania 2022 mogą złożyć wszyscy właściciele gospodarstw domowych, ale pieniądze dostanie tylko jedna osoba na jedno gospodarstwo. Co ciekawe, w Krakowie powiedzieli wprost – żadnych dopłat nie będzie, bo nie można ludziom ogrzewać domów za pomocą węgla.

Pozostając przy tym temacie, jeśli grzejemy pelletem, węglem czy innym rodzajem biomsy, możemy liczyć na 3000 złotych. 2000 zł dostaną osoby ogrzewające domy olejem opałowym. 1000 zł wyniesie dopłata do drewna kawałkowego, natomiast na 500 zł mogą liczyć osoby ogrzewające gazem LPG. Koszt wsparcia ma wynieść około 9,1 miliarda złotych.

Jeśli chcecie złożyć w swojej gminie wniosek o dodatek do ogrzewania 2022, kliknijcie w ten link. Szczegóły na temat dodatku osłonowego można przeczytać na tej stronie. Pojawia się tam również nowy wzór wniosku o wypłatę dodatku osłonowego.

Dopłata 500 zł do LPG. Kto skorzysta Jak złożyć wniosek
Dopłata 500 zł do LPG. Kto skorzysta Jak złożyć wniosek

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Płaci leasing BMW, a auto stoi od dwóch lat! Wszystko przez brak części!

Kryzys na motoryzacyjnym rynku globalnym sprawił, że nie tylko...

Ile czasu potrzeba by schudnąć?

Szczególnie w okolicach Nowego Roku w naszych głowach pojawia...

Przez oszustwo na kryptowaluty 67-latka straciła 200 tys. złotych!

Niestety, ludzie w dalszym ciągu stają się ofiarami oszustów....

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.