Pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy i otrzymaj 3000 zł

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym. Dzięki temu właściciele gospodarstw domowych mogą zyskać 3000 zł. Pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy i otrzymaj pieniądze.

A jednak. W czwartek prezydent RP podpisał ustawę, dzięki której każde gospodarstwo domowe otrzyma 3000 zł, jeśli ogrzewa swój dom węglem kamiennym. Sam dokument, który należy złożyć składa się z pięciu stron – jest bardzo łatwy do wypełnienia. Wystarczy wpisać swoje dane, adres zamieszkania, numer rachunku bankowego, na który zostanie przekazana kwota dodatku węglowego oraz informacje o członkach gospodarstwa domowego.

Pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy i otrzymaj 3000 zł
Pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy i otrzymaj 3000 zł

Pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy i otrzymaj 3000 zł

Aby być pewnym, że składasz poprawny dokument, pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy, który udostępniamy. Co ciekawe, 3000 zł przysługuje tylko jednej osobie z gospodarstwa domowego. Warto również zauważyć, że warunkiem jest wpis w CEEB, w którym informujemy, że korzystamy z pieca węglowego. Najlepsze jest jednak to, że pomimo tego, że termin na złożenie deklaracji minął, nadal możemy uzupełnić dane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, a to oznacza, że nawet teraz możecie otrzymać wspomniane trzy tysiące złotych.

Pamiętajcie, że wniosek należy złożyć w Urzędzie Gminy maksymalnie do 30 listopada. Wypłata 3000 zł ma zostać przekazana na rachunek bankowy w przeciągu 30 dni. Dopłata ta będzie zwolniona z podatku, a także zajęcia komorniczego.

Należy również dodać, że oprócz dodatku do węgla, obywatele mogą starać się o inne dopłaty. Na przykład do LPG czy do drewna.

Pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy i otrzymaj 3000 zł
Pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy i otrzymaj 3000 zł

Wzór wniosku o dodatek węglowy pochodzi z serwisu Money.pl.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Ponitka na celowniku europejskiego giganta! Gdzie zagra Polak?

Mateusz Ponitka rozegrał fantastyczny turniej i poprowadził drużynę reprezentacji...

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...

Na Steam pojawiła się pierwsza gra wygenerowana przez AI

This Girl Does Not Exist jest pierwszym tytułem, który...

NVIDIA GeForce RTX 4090 i RTX 4080 przedstawione oficjalnie

Wczoraj podczas konferencji CEO NVIDIA Jensen Huang zaprezentował światu...

Nowe PS5 zyska bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie

O tym, że Sony planuje wypuszczenie nowej wersji konsoli...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.