107
Views

Policja przeprowadza dziś wzmożone kontrole drogowe w całym kraju. Szczególnie będzie sprawdzać prędkość kierowców w okolicach przejść dla pieszych. Krótko mówiąc – noga z gazu, lecz nie tylko dziś, ale i w każdy inny dzień.

Mowa o akcji pod tytułem “niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. I jestem zdecydowanie za tym, by kontrolować przejścia dla pieszych, ale we właściwy sposób. Czasami zdarza się, że policjant źle interpretuje prawo i wręcz niesłusznie daje mandat. Przykłady? Proszę bardzo, oto jeden z nich: film na YouTube. Ostatnio mogliśmy również zobaczyć wypadek z udziałem pieszej, który wyglądał bardzo groźnie. Aby uniknąć takich sytuacji, policja rozpoczyna działania mające na celu ukaranie za szybkich kierowców.

Dziś kontrole drogowe. W tych miejscach szczególnie uważaj
Dziś kontrole drogowe. W tych miejscach szczególnie uważaj.

Kontrole drogowe – uważaj przy przejściach dla pieszych. Nie tylko dziś

Rozsądny kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że przy przejściach dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność. Wiele osób nie patrzy na to czy nadjeżdża jakikolwiek pojazd, z kolei kierowcy nagminnie przekraczają prędkość w takich miejscach. O tragedię nie trudno, dlatego policja zdecydowała się na akcję mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa w okolicach przejść dla pieszych.

Uwaga, jeśli wyprzedzicie na pasach, możecie dostać 1500 zł mandatu! Już nie wspomnę o tym, że wystarczy przekroczyć prędkość o 21 km/h by zyskać mandat w wysokości 300 zł. Im wyższa prędkość, tym większy mandat. Finalnie, możemy dostać mocno po kieszeni, o punktach karnych, które później mogą wpłynąć na cenę OC nie wspomnę.

Oczywiście, nie tylko kierowcy muszą uważać. Piesi sami sobie często są winni, bowiem wchodzą na przejście nie patrząc na to czy nadjeżdża samochód. Często dochodzą do tego słuchawki na uszach czy wzrok skierowany w smartfon. Dlatego żadna ze stron nie jest bez winy. Kierowcy przekraczają prędkość, piesi nie uważają na drodze. Miejmy nadzieję, że dzisiejsza akcja policji nauczy niektórych pokory.

Mandat musisz przyjąć! Co zmiana przepisów oznacza dla kierowców?
Dziś kontrole drogowe. W tych miejscach szczególnie uważaj

Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii motoryzacja.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.