105
Views

Awans reprezentacji Polski do 1/8 finałów Mistrzostw Europy 2020 jest nadal otwartą kwestią. Wszystko zależy od naszych piłkarzy. Nie ma co wróżyć z fusów, jednak każdy zadaje sobie pytanie – co jeśli awansujemy? Jak prezentują się potencjalni rywale Polaków? Sprawdźmy to!

Euro 2020. O awans ze Szwecją!

W środę o 18:00 Polacy rozegrają swój ostatni mecz w fazie grupowej. O awans do 1/8 finałów Mistrzostw Europy 2020 zagramy ze Szwedami. Nasi przeciwnicy są już pewni awansu, dlatego też zagrają bez presji. To Polacy będą musieli atakować i wygrać z reprezentacją prowadzoną przez Janne Anderssona. Po kompromitującej porażce ze Słowakami reprezentacja Polski zagrała bardzo dobry mecz z Hiszpanią, który ostatecznie udało się zremisować. Teraz przyszła pora na pojedynek ze Szwedami.

Przeczytaj także: Euro 2020. Grupa B i C „zagrała” dla Polski!

Niedzielny mecz Szwajcarii z Turcją, w którym to Szwajcarzy rozgromili przeciwników 3 do 1, przekreślił jakiekolwiek szanse reprezentacji Polski na awans nawet w przypadku remisu ze Szwecją. Wszystkie drużyny zajmujące trzecie miejsce w swoich grupach mają co najmniej trzy punkty. To właśnie cztery z sześciu drużyn z trzeciego miejsca awansuje do następnej fazy rozgrywek. Tym sposobem jedyną szansą na awans do 1/8 finałów Euro 2020 jest wygrana ze Szwecją!

Rywale Polaków – na kogo możemy trafić?

Miejsce reprezentacji Polski nie jest jeszcze znane. Polacy mogą zająć każde miejsce w swojej grupie. Tak, możemy nawet wygrać zmagania w grupie E. Co musi się stać? Jeśli chcemy wygrać naszą grupę, w środę musimy wysoko pokonać Szwedów, a Hiszpania musi zremisować ze Słowacją. W tym przypadku o wszystkim będzie decydować “mała tabela”, która będzie działać na naszą korzyść. Potencjalni rywale Polaków po zajęciu pierwszego miejsca w grupie to Szwajcaria, Finlandia lub Ukraina. To właśnie te reprezentacje plasują się na trzecich miejscach w grupach A, B i C. Polacy mogą zagrać wtedy również z trzecią drużyną grupy D, którą obecnie jest Chorwacja.

rywale polaków
Podczas Euro 2016, gol Jakuba Błaszczykowskiego pozwolił nam pokonać Ukrainę. Nasi sąsiedzi będą naszym następnym rywalem?

Jak prezentują się rywale Polaków w momencie, gdy skończymy fazę grupową na drugim miejscu? Tutaj zaczynają się schodki, ponieważ naszymi potencjalnymi rywalami w takim przypadku może być reprezentacja Anglii, Czech, Chorwacji lub Szkocji. Mowa tutaj o drużynach z grupy D. Każdy z tych zespołów może zająć drugie miejsce w swojej grupie.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.