79
Views

Facebook jest właścicielem wielu portali. Poza oczywistym z nich do firmy Marka Zuckerberga należy m.in. Instagram czy WhatsApp. Mogłoby się wydawać, że tak duża firma ma wiele nowatorskich pomysłów i nie będzie kopiować rozwiązań innych. Nic bardziej mylnego, ponieważ FB po raz kolejny pokazał, że lepiej kopiować, niż wymyślać samemu. Tym razem padło na TikTok.

Facebook nie raz kopiował od innych portali

Serwis Facebook jest jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie. Wiedzą o nim starsi ludzie, jak i najmłodsi. Z racji swojej popularności portal ten stale musi się rozwijać, a sposobem na to jest wprowadzanie nowych rozwiązań. Te mają zwiększać funkcjonalność oraz komfort korzystania z aplikacji.

W przeszłości Facebook udowodnił, że potrafi wprowadzać nowe i przede wszystkim rozwiązania, ale także kopiować pomysły z innych aplikacji. Przykładem jest tutaj, chociażby Instagram należący do Facebooka. InstaStories to tak naprawdę kopia funkcji ze Snapchata. Ta pozwalała na umieszczenie relacji na 24 godziny. Teraz przyszła jednak na nową funkcję, która została skopiowana z innego portalu – TikTok.

FB kopiuje od TikToka

Kopiowanie funkcji w świecie serwisów społecznościowych to nic nowego, jednak Facebook robi to notorycznie. Nie ma co ukrywać, TikTok cieszy się na świecie niesamowitymi wynikami. Ostatnie mówią, że na TikToku użytkownicy spędzają więcej czasu na YouTube. Powodem tego jest nie tylko krótki czas trwania filmików, ale komfort ich przeglądania. Skopiowane “rolki” po raz pierwszy pojawiły się w aplikacji Instagram, teraz trafiają do Facebooka.

Przeczytaj także: TikTok bije YouTube w kwestii popularności!

Na tę chwilę, Facebook uruchamia funkcję Rolek tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, jednak nie mamy wątpliwości, że wkrótce pojawi się ona w innych regionach. Nowa funkcja zostanie udostępniona zarówno dla użytkowników urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Oczywiście do filmików można dodawać efekty, muzykę czy inne dźwięki.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.