Już za 6 dni rozpoczną się chyba najbardziej kontrowersyjne Mistrzostwa Świata w historii piłki nożnej. Jest to więc czas przewidywań, kto zdobędzie puchar mistrzów. FIFA 23 typuje, kto zostanie triumfatorem tegorocznego mundialu. Gdzie swoją grę skończy Polska?

FIFA 23 typuje – Argentyna mistrzem świata

Jak co roku od 2006 roku EA przewiduje, kto zostanie mistrzem świata. Jaki jest bilans tego typowania? Od momentu, kiedy rozpoczęło się typowanie za pomocą FIFY, Electronic Arts pomyliło się tylko raz i to podczas pierwszego typowania. Na ostatnich trzech mistrzostwach popularna gra poprawnie wytypowała trzech zwycięzców – Hiszpanię, Niemcy i Francję.

FIFA 23 typuje, że tytuł mistrza świata na tegorocznym mundialu zdobędzie Argentyna. Drużyna prowadzona przez Leo Messiego jest największym faworytem do ostatecznego triumfu i potwierdza się to w typowaniu EA. Argentyńczycy w finale spotkają się z Brazylią. Ostateczny wynik nie został przewidziany, jednak EA twierdzi, że gola na wagę złota strzeli oczywiści Messi. Trzecie miejsce na MŚ w Katarze zajmie Francja.

Jak poradzi sobie Polska?

FIFA 23 typuje, że mistrzem świata zostanie Argentyna, a Leo Messi zgarnie nie tylko nagrodę Złotego Buta dla najbardziej bramkostrzelnego zawodnika turnieju, ale także nagrodę Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji generalnej.

Jak według EA poradzi sobie Polska? Można to wywnioskować po statystykach Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski w klasyfikacji generalnej zajął 15. miejsce i zapisał na swoim koncie dwa gole w czterech meczach. Oznacza to tyle, że nasza kadra wyjdzie z grupy, jednak jej przygoda z mundialem zakończy się na 1/8 finału.

Przeczytaj także: Świetny weekend Polaków! Grad goli przed mundialem! [WIDEO]

FIFA 23 typuje - kto zostanie mistrzem świata? Gdzie skończy Polska?
Wnioskując po klasyfikacji zawodników turnieju Polska wyjdzie z grupy i skończy swój udział na mundialu na 1/8 finału.

Źródło: EA