FIFA pokazała, że ma gdzieś ludzkie życie

W tle wojny rosyjsko-ukraińskiej rozgrywa się także spór sportowy, którego UEFA oraz FIFA nie zdały. Obie federacje piłkarskie pokazały, że dochody są ważniejsze niż ludzkie życie. Międzynarodowa Federacja Piłkarska stwierdziła, że nie wyrzuci rosyjskiej reprezentacji z żadnych rozgrywek.

Czesi, Szwedzi i Polacy z jednomyślną decyzją

Sport w świetle wydarzeń rozgrywających się na Ukrainie odchodzi na dalszy plan, jednak temat ten jest bezpośrednio związany z polityką. 24 marca Polska miała rozegrać barażowy mecz z Rosją w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Spotkanie miało rozegrać się na moskiewskiej ziemi. To pojedynku obu drużyn jednak nie dojdzie.

Przeczytaj także: UEFA właśnie podjęła hańbiącą decyzję!

PZPN oraz piłkarze reprezentacji Polski zadecydowali, że w związku z wojną, którą wywołał Władymir Putin, nie rozegrają z reprezentacją tego kraju meczu barażowego. Decyzja jak najbardziej słuszna. Do Polaków dołączyły także federacje piłkarskie ze Szwecji i Czech, które mogły potencjalnie rozegrać spotkanie ze Sborną. Kiedy wydawało się, że w przeciwieństwie FIFA może zachować twarz, stało się zupełnie coś odwrotnego.

Dla FIFA liczą się pieniądze, nie ludzkie życia

FIFA wydała specjalne oświadczenie, w którym mówi, że reprezentacja Rosji nie będzie wykluczona z rozgrywek. W ramach „kary” federacja piłkarska nałoży na nią kary. Jakie? Rosjanie nie mogą rozgrywać spotkań na własnych stadionach, a domowe mecze mają być rozgrywane na neutralnym terenie bez kibiców. Na spotkaniach tej drużyny nie będzie też flagi i hymnu kraju, a sama drużyna będzie występować pod nazwą Piłkarskiej Federacji Rosyjskiej (Football Union of Russia [RFU]).

Tym ruchem FIFA potwierdziła, co jest dla niej ważne, tak samo jak kilka dni temu UEFA. Liczą się pieniądze, które płyną z rosyjskich ziem, a nie ludzkie życia, które tracą obywatele obu krajów wskutek chorych ambicji jednego człowieka. Jesteśmy pewni, że to koniec Gianni Infantino w piłce.

FIFA
Prezes FIFA, Gianni Infantino, który podjął skandaliczną decyzję.

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej napisał na swoim Twitterze, że polska federacja piłkarska wysyła oświadczenie do innych związków piłkarskich w Europie, nawołując do bojkotu decyzji FIFY i solidaryzowaniu się z reprezentacjami, które powiedziały stanowcze „NIE”, dla gry przeciwko drużynie z Rosji. Nieważne pod jaką nazwą.

Źródło

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Remake Horizon Zero Dawn na horyzoncie? Sony ma pracować nad odświeżeniem gry

Remake Horizon Zero Dawn jest bardzo realny. Sony rzekomo...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...

Paulo Sousa w Interze? Portugalczyk przejmie drużynę z San Siro?

Portugalski szkoleniowiec pozostaje bez pracy od czerwca tego roku,...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj