155
Views

Wojna rosyjsko-ukraińska odbija się również na spocie. UEFA podjęła decyzję, na mocy której zarówno rosyjskie, jak i ukraińskie reprezentacje oraz kluby będą rozgrywać swoje mecze domowe na neutralnych ziemiach. Federacja piłkarska właśnie strzeliła sobie w kolano.

Sportowe decyzje w tle wojny

W tle ludzkiej tragedii i wojny rosyjsko-ukraińskiej toczy się także sprawa wydarzeń sportowych z udziałem klubów, reprezentacji i sportowców tych dwóch krajów. UEFA i FIFA musiała podjąć kilka ważnych decyzji związanych z wydarzeniami piłkarskimi. W momencie tak tragicznych wydarzeń obie organizacje nie popisały się swoimi decyzjami.

Przeczytaj także: Konflikt Rosyjsko-Ukraiński – nowe FAKTY

Wczoraj również dowiedzieliśmy się o decyzji Polskiego, Szwedzkiego i Czeskiego Związku Piłki Nożnej, w którym to wszystkie trzy federacje wydały jednogłośne oświadczenie, że potencjalny mecz barażowy z Rosją nie może odbyć się na rosyjskiej ziemi. Fani piłki nożnej zgodnie stwierdzili, że o meczu nawet nie powinno być mowy, a reprezentacja Rosji miałaby być wyłączona z eliminacji. Trudno się z tym nie zgodzić.

uefa napoli barcelona
Piłkarze Barcelony i Napoli przed wczorajszym meczem Ligi Europy. Znak nie został pokazany w transmisji meczu.

UEFA nie potrafiła podjąć kluczowej decyzji

Wszyscy jednak czekali na decyzję UEFA, która właśnie zapadła. Pierwszą decyzją, jaka została podjęta, to odebranie finału Ligi Mistrzów, który miał odbyć się na stadionie znajdującym się w Sankt Petersburgu. Ten odbędzie się w Paryżu na stadionie Stade de France.

Druga decyzja również wzbudza wielkie kontrowersje, zwłaszcza w stosunku do Rosjan. Według decyzji UEFA zarówno rosyjskie, jak i ukraińskie kluby i reprezentacje mają rozgrywać swoje mecze na neutralnym gruncie. Obecnie w Lidze Europy walczy jedynie rosyjski Spartak Moskwa. Decyzja będzie obowiązywać do odwołania.

Niestety, to co wydawało się najbardziej słuszne, czyli całkowite wykluczenie rosyjskich klubów okazało się zbyt trudną decyzją dla władz UEFA. Czekamy na decyzję FIFA, która będzie mogła wykluczyć reprezentację Rosji z uczestnictwa w międzynarodowych rozgrywkach. Być może ktoś tutaj podejmie męską decyzję. Na tę chwilę mecz barażowy Polaków z Rosjanami, który ma odbyć się pierwotnie 24 marca, nie jest zagrożony.

Źródło: UEFA

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.