107
Views

Niestety, z 23.02 na 24.02, wojska rosyjskie przekroczyły granicę Ukrainy w różnych miejscach. Miały miejsca ataki rakietowe na miasta i punkty wojskowe. Między innymi zostało zniszczone lotnisko w Kijowie. Niestety, Władimir Putin pokazuje całemu światu, że nie chce się przed niczym cofnąć. Nasze obawy co do ataku, mają swoje odzwierciedlenie świecie realnym. To już nie jest tylko straszenie Ukrainy i całego świata, ale okropna rzeczywistość. Konflikt Rosyjsko-Ukraiński stał się faktem.

Ukraina wprowadziła stan wojenny

Dzisiaj rano zawyły syreny w Kijowie, a prezydent Ukrainy wprowadził stan wojenny. Pomimo sankcji nakładanych na Rosję, między innymi przez Stany Zjednoczone, Putin nie zmienił swoich planów co do Ukrainy.

Konflikt Rosyjsko-Ukraiński. Strach mieszkańców Ukrainy

Dzisiaj na ulicach Kijowa można zaobserwować, że ludzie masowo wyjeżdżają z miasta. Stworzyły się olbrzymie korki na ulicach. Ludzie boją się tego, co będzie dalej, więc wykupują paliwo na stacjach benzynowych, leki w aptekach, a także wypłacają pieniądze z bankomatów. Wszędzie są ogromne kolejki, których nie widać końca.

Ofiary agresji rosyjskiej

Są już oczywiście pierwsze ofiary śmiertelne na terenie Ukrainy. Zginęło już ponad 40 ukraińskich żołnierzy, a także są ofiary cywilni rosyjskiej agresji. Ludzie podczas ataku rakietowego, zaczęli chować się w metrze, a także uciekać ze swoich domów, by jak najszybciej opuścić miasto i oddalić się od bombardowania i atakowania

Konflikt Rosyjsko-Ukraiński. Pomoc dla Ukrainy

Słyszeliśmy wiele obietnic od głów państw z różnych części świata. Zobaczymy czy słowa przerodzą się w czyny. Na razie wszystkie państwa próbowały dyplomatycznych rozwiązań, ale niestety jak widać nie przyniosło to żadnych efektów. Miejmy nadzieję, że niedługo ta sytuacja się uspokoi. Konflikt Rosyjsko-Ukraiński spowodował wstrzymanie lotów komercyjnych nad Ukrainą. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski odradza podróże na Ukrainę.

Sprawdź inne artykuły z kategorii polityka.

Tagi:
· · · · ·
Kategoria artykułu
Polityka

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.