AS Roma – Feyenoord. Finał Ligi Konferencji, a w nim Polak. Gdzie oglądać?

Już dziś zostanie rozegrany finał Ligi Konferencji, w którym zmierzą się AS Roma oraz Feyenoord. W klubie z Włoch występuje Nicola Zalewski, który już dziś może podnieść pierwsze trofeum nowego turnieju. Gdzie oglądać ten pojedynek?

Włoski i holenderski klub spotkają się w pierwszym w historii finale Ligi Konferencji!

AS Roma w spotkaniu półfinałowym pokonało Leicester City. W pierwszym spotkaniu pomiędzy włoską a angielską drużyną padł jednobramowy remis, dlatego też drużyna ze stolicy Włoch jechała do domu z lekką przewagą mentalną. Na swoim stadionie podopieczni Jose Mourinho pokonali Lisy 1:0, a pierwsza i jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 11. minucie. Strzelcem gola okazał się Tammy Abraham.

Przeczytaj także: Pudzian w Fame MMA? Mariusz rozwiał wszystkie wątpliwości

Reklama

Feyenoord Roterdam w półfinale Ligi Konferencji pojedynkował się z Olympique Marsylia. W pierwszy spotkaniu kibice zgromadzeni na Feyenoord Stadium nie mogli narzekać na brak emocji i bramek. Spotkanie Zakończyło się zwycięstwem holenderskiego zespołu 3 do 2, jednak spotkanie rewanżowe rozgrywane było Velodrome. Na nieszczęście kibiców francuskiego klubu zakończyło się ono bezbramkowym remisem, co dało awans Feyenoordowi. Mało brakowało, a w finale zagrałoby dwóch Polaków, jednak Arkadiusz Milik nie zdołał pomóc swojemu klubowi.

AS Roma czy Feyenoord? Kto wygra finał Ligi Konferencji? Gdzie oglądać spotkanie?

AS Roma lub Feyenoord zapiszą się w historii futbolu, ponieważ któraś z tych drużyn zostanie pierwszym zespołem, który podniesie pierwsze trofeum Ligi Konferencji w historii. Turniej ten został stworzony dla drużyn, które nie zdołały zakwalifikować się do Ligi Europy i tych, które odpadły w późniejszej fazie tych rozgrywek. Czy Polak będzie pierwszym triumfatorem nowej ligi stworzonej przez UEFA?

final ligi konferencji
Kto wygra pierwsze w historii trofeum Ligi Konferencji?

Finał Ligi Konferencji pomiędzy drużyną Jose Mourinho a podopiecznymi Arne Slota rozpocznie się o 21:00 na Air Albania Stadium. Mecz będzie transmitowany na platformie ViaPlay. Transmisja ze studia rozpocznie się już o 19:30. Kto wygra finał Ligi Konferencji?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama