113
Views

Ford pracuje nad rozwiązaniem, które ma ułatwić podłączanie ładowarek do aut. Zrobotyzowane stacje ładujące skierowane są do osób niepełnosprawnych.

Ford opracowuje zautomatyzowane stacje ładujące

To, co dla nas jest normalne, dla wielu osób może okazać się bardzo trudne do wykonania. W pełni zdrowy człowiek nie zwraca uwagi na czynności codziennego życia i jaki kłopot może to sprawić osobom niepełnosprawnym. Jedną z takich czynności jest tankowanie i ładowanie aut. Dlatego też Ford pracuje nad technologią zrobotyzowanych stacji ładowania, które ułatwią życie osobom niepełnosprawnym.

Przeczytaj także: Pierwszy Rimac Nevera wyprodukowany! To najszybszy elektryk świata!

Producent chce znacząco ułatwić z reguły proste czynności osobom niepełnosprawnym, które posiadają prawo jazdy. Nowa technologia, którą opracowuje amerykański producent samochodów, tyczy się pojazdów elektrycznych oraz ładowarek. Firma pracuje nad zrobotyzowanymi ładowarkami samochodów elektrycznych.

Rozwiązanie, które ułatwi życie milionom ludzi

Producent samochodów przedstawił swój pomysł, który ma usprawnić życie osób niepełnosprawnych, które są w stanie poruszać się autami. W informacji prasowej, którą udostępnił Ford, możemy przeczytać, jak działa zrobotyzowana stacja ładowania samochodów elektrycznych. Stację będzie obsługiwać się za pomocą specjalnej aplikacji o nazwie FordPass. Będzie to proces całkowicie bezobsługowy.

W komunikacie możemy przeczytać, że w momencie aktywacji stacji, jej pokrywa otworzy się automatycznie, a następnie wysunie się z niej robotyczne ramie, które skieruje się w kierunku wlotu. Precyzja będzie zachowana dzięki kamerze, a stan naładowania samochodu będzie można obserwować za pomocą wcześniej wspomnianej aplikacji. Po zakończeniu ładowania ramie powróci na swoje miejsce. Ford wierzy, że takie rozwiązanie rozwiąże wiele problemów i pomoże ludziom, którzy nie są fizycznie zdolni do ładowania swoich samochodów.

Ford
Fot. info prasowe

Rozwiązanie to ma pojawić się w niedalekiej przyszłości i jak informuje producent, zostanie ono zastosowane na parkingach dla osób niepełnosprawnych, ale bez problemu będzie można je zamontować także w domach prywatnych czy parkingach firmowych.

Źródło: Ford

Kategoria artykułu
Biznes
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.