121
Views

Pierwszy model elektrycznego hipersamochodu Rimac Nevera został wyprodukowany i trafił już na linię produkcyjną. Wkrótce trafi do pierwszych właścicieli, którzy będą mogli chwalić się tym, że posiadają najszybszego elektryka na świecie. Co potrafi to auto?

Rimac Nevera wkrótce trafi do pierwszych właścicieli

Rimac Nevera był jednym z tych samochodów, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem i popularnością przed tym, jak wyprodukowano pierwszy egzemplarz dopuszczony do ruchu. Już przedprodukcyjna wersja samochodu osiągnęła kosmiczną prędkość 412 km/h. W sieci pojawił się filmik, który przedstawia całą drogę chorwackiej firmy do stworzenia pierwszego modelu tego hipersamochodu.

Przeczytaj także: Hyundai z elektrykami za mniej niż 20 tys. euro! Producent ucieknie konkurencji w Europie?

Pierwszy Rimac Nevera ma kod produkcyjny 000 i zostanie on w rękach firmy. Wszyscy klienci, którzy zamówili swój model, mogą już zacierać ręce, ponieważ samochód oficjalnie trafił na linię produkcyjną. Co ciekawe, auto nie jest jeszcze składane w ogromnym kampusie firmy, który w dalszym ciągu jest budowany, a w opuszczonym centrum handlowym na obrzeżach Zagrzebia! Również pod tym względem auto jest wyjątkowe.

Kosmiczne osiągi generowane przez chorwackiego elektryka

Rimac Nevera to auto, które według informacji przekazanych przez producenta, generuje moc 1914 koni mechanicznych i aż 2360 Nm! Jak przystało na elektryka, rozwija on niesamowitą prędkość “od zera”. Natychmiastowy moment obrotowy pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 1,97 sekundy. Pojawiają się informacje, że nieoficjalnie udało się to zrobić w 1,85 sekundy, czyli szybciej niż zapowiadany przez Muska od kilku lat mistyczny model Tesla Roadster. Ten miałby to robić w 1,9 sekundy, jednak na razie się tego nie dowiemy, ponieważ skończyło się jedynie na bujnych zapowiedziach.

Co więcej wiemy o Neverze? Samochód jest w stanie osiągnąć prędkość od 0 do 300 km/h w 9,3 sekundy! 1/4 mili połyka w zawrotne 8,6 sekundy! Oczywiście w przypadku elektryków najważniejsza jest jednak bateria – Rimac Nevera ma akumulator o pojemności 120 kWh, jednak zasięg nie został oficjalnie podany. Testy pokazywały, że auto jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu ponad 500 kilometrów!

Źródło: Rimac

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.