Herve Renard był jednym z kandydatów na objęcie posady selekcjonera reprezentacji Polski. Jak podają francuskie media, selekcjoner Arabii Saudyjskiej odmówił Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

Był wymarzonym trenerem wielu Polaków

Francuz sprawił, że reprezentacja Arabii Saudyjskiej na zakończonych w grudniu Mistrzostwach Świata w Katarze wyglądała naprawdę dobrze. Pomimo tego, że nie wyszła z grupy, to w pierwszym meczu pokonała Argentynę.

Przeczytaj także: Wybór selekcjonera tuż, tuż. Zostało trzech kandydatów?

Francuskie media: Renard powiedział "nie" PZPN
Francuskie media: Renard powiedział “nie” PZPN. Fot. WIkipedia

Francuski szkoleniowiec dobrze poustawiał drużynę i zrobił z niej naprawdę niewygodnego przeciwnika. Kiedy Renard powiedział, że praca z reprezentacją Polski byłaby dla niego ciekawym wyzwaniem i przyznał, że jego matka, z pewnością byłaby dumna z takiej przygody z racji jej polskich korzeni.

Renard nie dla PZPN?

Po tych słowach pojawiły się głosy, że to właśnie Herve Renard powinien zostać kolejnym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wydaje się, że do tego raczej nie dojdzie. Wcześniej pojawiły się informacje o tym, że Francuz złożył swoje CV belgijskiej federacji piłki nożnej, która również poszukuje selekcjonera dla swojej reprezentacji.

Teraz francuskie media podają, że Francuz odmówił Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej w sprawie prowadzenia naszej drużyny narodowej. Obecnie jest on związany lukratywnym kontraktem z Arabią Saudyjską. Umowa obowiązuje do 2027 roku, a trener może ją zerwać, o ile ten zapłaci określoną kwotę rekompensaty.

Francuskie media: Renard powiedział "nie" PZPN
Francuski dziennik informuje, że trener odmówił PZPN i patrzy w stronę posady szkoleniowca Nicei.

Źródło: LeFigaro