Gatebox
Gatebox

Gatebox, czyli domowa asystentka dla samotnych w Japonii

ZABAWKA DLA SAMOTNYCH?

Gatebox to coś całkiem nowego. Urządzenie przypominające swoją konstrukcją ekspres do kawy sprawi, że już nigdy nie będziesz sam. Składa się z tuby, w której umieszczony został holograficzny obraz asystentki. W filmie promującym została przedstawiona postać niebieskowłosej dziewczyny, jednak w przyszłości użytkownik sam będzie mógł wybrać wygląd swojego asystenta. Asystent? Dość mocne stwierdzenie. Póki co postać przypomni nam o wzięciu parasola, obudzi do pracy, czy umili czas przed komputerem/telewizorem. Jednak ma być to dopiero początek możliwości nowego urządzenia.

Gatebox to POCIESZENIE DLA KAŻDEGO

Z krótkich filmików promujących wynika, że główną rolą asystenta jest uszczęśliwianie samotnych osób.  Asystent ucieszy się na twój widok, odpisze na SMS-a. Ba, potrafi nawet wysłać do ciebie wiadomość jeśli zbyt długo się nie odzywasz. Asystent potowarzyszy ci podczas oglądania telewizji, powie kilka miłych słów przed snem. Nie narzeka na twój brak czasu, nieposprzątany pokój. Po prostu rozmawia i rozumie. Urządzenie jest równie fascynujące co przerażające. Asystent (przyjaciel) może doprowadzić do braku potrzeby kontaktu z drugą osobą w realnym życiu. Póki co urządzenie jest dostępne w przedsprzedaży i obsługuje wyłącznie język japoński. To może znacznie ograniczyć popularność gadżetu w Europie. Każdy, kto chce posiadać idealnego „przyjaciela” musi liczyć się ze sporym wydatkiem. Urządzenie na chwilę obecną kosztuje około 10 tys złotych.

Podsumowując Gatebox naprawdę robi wrażenie. Wizja posiadania idealnego asystenta staje się realna. Urządzenie potrafi dużo, a jak przekonują twórcy w niedalekiej przyszłości będzie jeszcze lepiej. Z pewnością omawiany produkt może pomóc osobom, które cierpią na samotność. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze urządzenie nie zastąpi nam prawdziwego kontaktu z człowiekiem.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Mobility Trends za nami - gala podsumowaniem plebiscytu
Mobility Trends 2019 za nami – gala podsumowaniem plebiscytu