Giganci europejskiej piłki i Polska. Jesteśmy w elicie! Fot. internet/edycja własna
194
Views

Reprezentacja Polski po konkursie rzutów karnych w meczu z Walią awansowała do finałów Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Pomimo trudnej przeprawy piłkarzom udało się zrealizować założenie sprzed startu eliminacji. Ta statystyka pokazuje jedno – na jednej liście znajdują się giganci europejskiej piłki i reprezentacja Polski. Naprawdę dobrze się na to patrzy.

Awans wywalczony w cierpieniach

Reprezentacja Polski rozegrała naprawdę słabe kwalifikacje do finałów Mistrzostw Europy 2024, które będą rozgrywane w Niemczech. Rozgrywki grupowe miały być tylko formalnością, a skończyło się na doczołganiu do baraży i ucieczce spod topora. Ostatecznie Polska zagra na Euro 2024 i kibice są z tego powodu szczęśliwi.

Przeczytaj także: Inni się cieszą, a Szczęsny? Zobacz, co zrobił po gwizdku

Grupa Polaków nie będzie jednak łatwa i raczej szanse na awans są znikome. W polskiej grupie są giganci europejskiej piłki, czyli Francja oraz Holandia, a trzecią drużyną jest Austria. Niemniej jednak jest statystyka potwierdzająca to, jak dobrze w ostatnich latach Polska radzi sobie na arenie międzynarodowej.

Giganci europejskiej piłki i Polska. Jesteśmy w elicie! Fot. internet/edycja własna
W grupie na Euro 2024 Polska zagra z Francją, Holandią i Austrią. Fot. internet/edycja własna

Giganci europejskiej piłki i Polska. Szokująca statystyka

Reprezentacja Polski po wygranej serii rzutów karnych wygrała z Walią, a to oznacza, że zakwalifikowała się do piątego z rzędu turnieju finałów Mistrzostw Europy! Coś, czego nie było przed 2008 rokiem, ciągnie się od Euro w Szwajcarii i Austrii, gdzie Polska pierwszy raz w swojej historii zagrała najważniejszej imprezie piłkarskiej w Europie.

Takim samym wynikiem może pochwalić się jedynie siedem innych drużyn i są to głównie topowe drużyny z Europy! Reprezentacje, które pojawiły się na każdym EURO od 2008 roku:

  • POLSKA
  • Czechy
  • Niemcy
  • Francja
  • Chorwacja
  • Hiszpania
  • Włochy
  • Portugalia

Źródło: opr. wł./Instagram

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.