89
Views

Gigant z Mountain View ma w planach wypuścić swój pierwszy składany smartfony, aby dołączyć do grona producentów, którzy posiadają tego typu urządzenie w swoim portfolio. W sieci pojawiły się pierwsze rendery Google Pixel Fold. Czy tak będzie wyglądał telefon? Poznaliśmy też orientacyjną cenę “składaka”.

Technologiczny gigant pracuje nad swoim pierwszym składanym smartfonem

Kwestią czasu jest to, że każdy producent smartfonów prędzej czy później zaprezentuje swój własny składany smartfon. Na rynku znajdziemy kilka ciekawych propozycji, a wkrótce do tego grona może dołączyć Google Pixel Fold, czyli “składak” giganta z Mountain View.

Google Pixel Fold na renderach. Znamy wygląd i cenę "składaka"?
Google Pixel Fold na renderach. Znamy wygląd i cenę “składaka”?

Przeczytaj także: Ile będzie kosztował składany iPhone?! Analitycy zdradzają kosmiczną kwotę!

Google Pixel Fold ma być pierwszym składanym smartfonem w portfolio Google. Okazuje się, że urządzenie to jest jednym “z najbardziej tajnych projektów w historii Google”. Smartfon w dalszym ciągu jest opracowywany przez inżynierów firmy z Mountain View.

Rendery Google Pixel Fold w sieci. Ile będzie kosztował?

Według wielu plotek Google Pixel Fold ma zostać zapowiedziany w maju przyszłego roku podczas konferencji Google I/O. Smartfon ma być rzekomo dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnym i białym. W sieci pojawiły się rendery, które mają przedstawiać wygląd nadchodzącego składaka od Google.

Rendery Pixel Fold zostały oparte na wcześniejszych przeciekach. Autor przygotował wizualizację smartfona w obydwu kolorach, więc mamy na niego dobry wgląd. Nie ma jednak informacji na temat specyfikacji smartfona, jednak przecieki mówią, że będzie on oferował “charakterystyczną dla smartfonów Google Pixel wydajność i świetny aparat.”

Ile ma kosztować Google Pixel Fold? Sugeruje się, że cena smartfona sięgnie 1799 USD, czyli tyle samo co Galaxy Z Fold 4 w Stanach Zjednoczonych. Na pokładzie mamy znaleźć m.in. głośniki stereo, czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania czy dwa aparaty do selfie. Smartfon ma cechować się dużą wagą.

Źródło i zdjęcia: FrontPageTech

Tagi:
Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.