169
Views

Coraz więcej producentów postanawia wprowadzić do swojej oferty składany smartfon. W kwestii Apple spekuluje się na ten temat już od jakiegoś czasu. Analitycy postanowili przewidzieć, ile będzie kosztował składany iPhone. Cena po prostu zwala z nóg.

Apple postawi na składane smartfony?

Wydaje się, że składane smartfony są kolejnym etapem ewolucji rynku inteligentnych telefonów. Najwięksi gracze tej branży posiadają w swojej ofercie przynajmniej jeden taki model. Wyjątkiem jest tutaj Apple. Składany iPhone jest obecnie domysłem, jednak wydaje się, że amerykański gigant prędzej czy później zaprezentuje tego typu urządzenie.

apple, składany iphone
Tak będzie wyglądać składany iPhone? Render wykonał autos_user.

Przeczytaj także: Nowy patent Apple pokazuje, jak daleko za konkurencją jest gigant!

Patrząc jednak na to, jak sceptycznie i powoli amerykański producent wprowadza na rynek nowe rozwiązania, premiera składanego smartfona Apple nie odbędzie się zbyt szybko. Analitycy postanowili jednak przeanalizować całą tę sytuację i przewidzieć, ile będzie kosztował składany iPhone. Kwota jest naprawdę szokująca.

Składany iPhone będzie kosztował krocie

Przewidywania analityków nie są zbyt optymistyczne dla fanów Apple, którzy czekają na składany model smartfona tego producenta. Według przewidywań gigant z Cupertino nie będzie chciał zaszkodzić sprzedaży tradycyjnych smartfonów, dlatego też składany iPhone będzie drogi, bardzo drogi. Jeden z analityków twierdzi, że cena pierwszego “składaka” w historii Apple wyniesie 2500 tysiąca dolarów amerykańskich! Tak, mówimy tutaj o kwocie ponad 12 tys. złotych!

Apple iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max - szczegóły/ Wynajem iPhone? Apple ma w planach wprowadzić taką opcję, iPhone 15 Ultra. Pierwsze informacje na temat nowego smartfona, Usb typu c w iphone
Obecnie najdroższym iPhone’m jest wersja 14 Pro Max 1TB, która kosztuje 10 500 złotych.

Cena jest po prostu kuriozalna, jednak trzeba mieć na uwadze, że są to jedynie przewidywania. Warto jednak podkreślić, że nie jest to niemożliwe. Pierwszy Galaxy Fold od Samsunga kosztował ok. 9500 złotych, więc Apple taką wyceną nie strzeliłoby sobie w kolano. Nie ma jednak pewności, że urządzenie to będzie popularne. Analityk Ming-Chi Kuo stwierdził jednak, że składany iPhone odniesie sukces, a gigant z Kalifornii będzie mógł dostarczyć nawet do 20 milionów egzemplarzy rocznie.

Premiera składanego smartfona Apple nie jest przewidywana wcześniej niż przed 2025 rokiem.

Źródło: 9to5mac

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.