Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w przyszłym roku. Pomimo dobrych zapowiedzi i zapowiedzi nie udało się.

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Firma poinformowała o zamknięciu usługi 18 stycznia 2023 roku, ale do tego czasu nadal będzie działać bez problemów i nadal będzie można kupować, opłacać i korzystać z subskrypcji. Tym samym, w dniu zamknięcia usługi utracimy wszystkie zakupione gry.

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku
Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku. Źródło: eurogamer

Czy nasze pieniądze są bezpieczne? Co z kupionymi grami?

Google informuje, że po zamknięciu platformy zwróci abonentom pieniądze wydane na produkcje. Zwroty mają być realizowane w połowie stycznia 2023 roku.

Reklama

Kilka lat temu uruchomiliśmy platformę do grania w chmurze Stadia. Podejście Google Stadia do strumieniowego przesyłania gier dla konsumentów opierało się na mocnych fundamentach technologicznych, ale nie zyskało ono wśród użytkowników oczekiwanej popularności, więc podjęliśmy trudną decyzję o rozpoczęciu likwidacji naszej usługi – wiceprezes stadia i gm – phil harrison

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku
Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku.

Co z subskrypcjami Stadia Pro? Też za nie Google odda pieniądze?

Pieniądze za subskrypcje nie będą zwracane, bo do momentu wyłączenia usługi nadal można korzystać z platformy. Nie można za to kupować nowych tytułów, bo sklep został już zamknięty, więc trzeba się nacieszyć tym co mamy w bibliotece.

Źródło: Google

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii peryferia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama