161
Views

Już w piątek 6 sierpnia wraca Gromda. Krwawe walki na gołe pięści cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Czy w ten weekend padnie kolejny rekord sprzedaży PPV?

Gromda Beach – tego jeszcze nie było! 

Nadchodząca gala Gromda będzie o tyle unikatowa, że odbędzie się… na plaży. Dobrze już znani pięściarze zmierzą się w kolejnym turnieju walk na gołe pięści. W piątkowy wieczór do turnieju przystąpi ośmiu zawodników, a na dokładkę fani dostaną trzy “super-fighty”, w których zawalczą znani sportowcy. Turniejowa drabinka w przypadku walk na gołe pięści jest o tyle wymagająca, że potencjalny zwycięzca musi stoczyć jednego wieczoru aż 3 walki.

Gromda – cudowne dziecko Borka i Grabowskiego 

Włodarzami Gromdy są Mateusz Borek i Mariusz Grabowski. Organizacja gal na gołe pięści na szeroką skalę okazała się medialnym “strzałem w dziesiątkę”. Można powiedzieć, że Polacy lubią oglądać brutalne walki, jednak nie jest to zwyczajne “mordobicie”. W turniejach startuję wielu profesjonalnych zawodników, którzy swoje umiejętności stójkowe szlifowali w takich dyscyplinach jak: boks, kick-boxing czy muaythai.

Zasady walki są niemal identyczne jak w profesjonalnym boksie. Ring jest mały, liczy zaledwie 4×4 metry, ciężko w nim unikać walki. Zawodnicy nie mogą uderzać w tył głowy, a do zadawania ciosów mogą używać wyłącznie pięści. Długość walki zależy od jej przebiegu. Jeśli cztery, dwuminutowe rundy nie wyłonią zwycięzcy, zawodnicy wychodzą do piątej rundy, która jest bez limitu czasu. Gromda nie przewiduje podziału na kategorie wagowe, tak więc w ringu mogą spotkać się zawodnicy, który dzieli nawet 30 kg!  

W ślady BKFC  

Największą organizacją oraz tą, która wyznacza “trendy” w walkach na gołe pięści jest be zwątpienia Bare Knuckle Fighting Championship. Amerykańska organizacja zorganizowała do tej pory 19 numerowanych gal, na których wystąpiło wielu dobrze znanych zawodników z całego świata. Pierwszy “event” miał miejsce już w 2018 roku, kiedy to o walkach na gołe pięści nie mówiło się głośno, a ten sport był uważany za “barbarzyński”.

Na jutrzejszej gali Gromda Beach wystąpią: BUBU, GRABARZ, BRODACZ, LODÓWA, ŻOŁNIERZ, KOCUR i RUSKI. 

Galę będzie można zobaczyć w piątek, szóstego sierpnia, tylko za pośrednictwem PPV.  

Tagi:
· ·
Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.