GTA 6. Kobieta jednym z głównych bohaterów gry. Pierwszy raz w historii serii!

Potwierdziło się to, o czym mówiło się już od bardzo dawna w kontekście głównych postaci, jakimi będziemy mogli zagrać w najnowszym GTA 6! Jak podaje Bloomberg, jedną z głównych postaci fabuły będzie kobieta! To pierwszy taki przypadek w historii serii.

Latynoska pierwszą główną postacią w historii serii

GTA 6 jeszcze nie zostało zapowiedziane, jednak poznajemy coraz więcej szczegółów na temat nadchodzącej odsłony kultowej serii od Rockstar Games. Jak podają źródła serwisu Bloomberg, w najnowszej grze z serii Grand Theft Auto po raz pierwszy w historii zagramy kobietą! Bohaterka ma mieć pochodzenie latynoskie i będzie częścią duetu inspirowanego Bonnie i Clyde.

gta 6
GTA 6. Kobieta jednym z głównych bohaterów gry. Pierwszy raz w historii serii!

Do tej pory każdy z głównych bohaterów gier z serii Grand Theft Auto był mężczyzną, przez co Rockstarowi nie raz zarzucano stronniczość, jeśli chodzi o płeć. W przypadku GTA 6 te argumenty można będzie wyrzucić przez okno. Co więcej, producent będzie chciał uniknąć także wiele kontrowersyjnych tematów dotyczących np. transfobii, o którą również wcześniej go oskarżano.

Reklama

Kiedy zadebiutuje GTA 6?

GTA 6 będzie bardzo dużą grą, jednak nie tak dużą, jak pierwotnie zakładano. Wiele przecieków mówiło, że fabuła gry będzie rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej i Południowej, jednak najnowsze wieści mówią, że obszar gry został zredukowany do fikcyjnego Miami. Oczywiście mowa tutaj o kultowym Vice City.

Przeczytaj także: Tommy Hilfiger rozwija działalność w metawersum Roblox

Kiedy gra zostanie zaprezentowana? Do premiery nam bliżej niż dalej. Według analityków Rockstar zaprezentuje GTA 6 między kwietniem 2023 roku a marcem 2024. Dokładna data nie jest znana, jednak źródła Bloomberga, które potwierdziły kobietę, jako pierwszą fabularną postać w historii serii twierdzą, że gra pojawi się „co najmniej” za dwa lata.

Jesteśmy pewni, że jest na co czekać i na pewno się nie zawiedziemy!

Źródło: Bloomberg

Reklama