W sumie, nie wiem czy raczej umieścić ten artykuł w kategorii moda czy też nowe technologie. Tak czy inaczej, Tommy Hilfiger otwiera futurystyczny sklep Tommy Play w metawersum Roblox. Inspiracją jest kultura uliczna Bronxu.

Marka rozpoczęła działalność w metawersum w grudniu ubiegłego roku. Przygotowano wtedy wirtualną kolekcję Tommy X Roblox Creators. Z kolei w czerwcu 2022 rozwinięto przestrzeń Tommy Play, o czym pisałem jakiś czas temu. Nadszedł czas na kolejny etap, którym będzie wirtualny sklep.

Tommy Hilfiger tworzy markową przestrzeń w ROBLOX
Tommy Hilfiger rozwija działalność w metawersum Roblox

Tommy Hilfiger rozwija działalność w metawersum Roblox

W sklepie możemy znaleźć kolekcję Tommy Jeans Pop, a więc znajdziemy tam wiatrówki, puchówki, bluzy z kapturem oraz kapelusze bucket hat czy torby nerki. Marka poszła o krok dalej, tworząc wirtualny park do parkour, w którym użytkownicy mogą tworzyć graffiti. Mało tego, możemy również podjąć wyzwanie aby dostać się do ukrytego miejsca w którym odbywać się będą imprezy.

Czy współpraca Tommy Hilfiger z metawersum Roblox oznacza ambitne wejście przedsiębiorstw modowych do świata wirtualnego? W tym przypadku chodzi przede wszystkim o Team Tommy, a więc projekt, który ma wspierać przyszłościowych twórców, a także zwrócić uwagę na ich głosy w strefie cyfrowej przestrzeni.

Jeśli chcecie zobaczyć sklep Tommy Hilfiger w Roblox, kliknijcie w ten link.