Starlink - kiedy będą nad Polską, gdzie satelity SpaceX są teraz?

Hakerzy walczą. Rosja straciła satelity szpiegowskie!

Rosja wywołaniem wojny na Ukrainie stała się obiektem ataków hakerów na całym świecie. Grupa Anonymous co chwila donosi o odcięciu poszczególnych organów od baz danych. Teraz grupa powiązana z Anonimowymi, NB65 stwierdziła, że odcięła Rosyjską Państwową Korporację Kosmiczną “Roskosmos” od dostępu do satelitów szpiegowskich. 

Rosja traci dostęp do swoich satelitów szpiegowskich

Największe grupy hakerskie wypowiedziały wojnę Rosji, za to, że Władimir Putin zaatakował Ukrainę. Najczęściej słyszymy o atakach najpopularniejszej grupy hakerskiej Anonymous, jednak również inni dołączyli się do walki. Rosyjskie agencje rządowe co chwila tracą dostęp do swoich usług, teraz przyszła pora na Rosyjską Agencję Kosmiczną. 

Przeczytaj także: Apple wycofuje się ze sprzedaży w Rosji!

Grupa NB65, która jednoczy się w cybernetycznej walce z Rosją poinformowała, że Agencja Kosmiczna tego kraju straciła dostęp do swoich satelit szpiegowskich. Na zrzutach ekranów udostępnionych na profilu grupy hakerskiej możemy zobaczyć, że Rosja poniosła spore straty w tym ataku, chociaż nie tak wielkie jak ludność Ukrainy. 

Wymowna wiadomość do rosyjskich władz

Na zrzutach ekranu udostępnionych przez grupę NB65 widzimy wpis, w którym możemy przeczytać, że “Rosyjska Agencja Kosmiczna z pewnością kocha obrazowanie satelitarne, a większą miłością z pewnością pałają do systemu monitorowania pojazdów. WSO2 zostało usunięte, tak samo jak poświadczenia. Serwer został zamknięty.”. Hakerzy życzą rosjanom “miłego dnia spędzonego na naprawie swojej technologii szpiegowskiej.”

Na końcu wiadomości znalazła się wymowne słowa. Grupa grozi, że ataki nie ustaną, dopóki kraj nie zaprzestanie horroru rozgrywającego się na Ukrainie. Wiadomość kończy się słowami “wyp******** z powrotem do Rosji. Miejmy nadzieję, że te informacje są prawdziwe i Rosja rzeczywiście traci dostęp do swoich kluczowych technologii. 

Trzeba jednak pamiętać, że informacje te w żaden sposób nie zostały potwierdzone. Propaganda w obecnej sytuacji jest wszechobecna.

Źródło: Twitter