harmony OS 2.0

Harmony OS 2.0 dostępny na Huawei P30 i P30 Pro. Co z Androidem?

Minęło już sporo czasu od afery z Huawei i amerykańskim rządem. Chiński producent urządzeń mobilnych postanowił stworzyć swój własny system operacyjny. Harmony OS 2.0 już wkrótce trafi do użytkowników smartfonów i tabletów tego producenta. Według najnowszych informacji system ten trafi również na flagowce z 2019 roku.

Premiera Harmony OS 2.0 już niebawem

Nowy system operacyjny od Huawei trafi do użytkowników jeszcze w tym miesiącu. Harmony OS 2.0, bo tak właśnie nazywa się nowy system operacyjny chińskiego producenta urządzeń mobilnych, w pierwszej kolejności trafi do posiadaczy smartfonów Huawei Mate X2, Mate 40 i P40. Tak w oficjalnym komunikacie zapowiedział Huawei.

To jednak nie koniec informacji, ponieważ okazuje się, że Huawei testuje Harmony OS w wersji 2 na starszych smartfonach. Chodzi tutaj konkretnie od urządzenia z serii P30, które w naszym kraju były bardzo popularne. Portal Weibo potwierdził doniesienia, które mówiły, że nowy system operacyjny trafi na smartfony Huawei P30 i P30 Pro.

W sieci pojawiły się również zrzuty ekranu aplikacji HiSuite. Widać na nich podłączonego do apki Huawei P30 Pro pracującego na nowym systemie.

svg%3E
Aplikacja HiSuite pokazuje podłączonego Huawei P30 Pro wraz z systemem Harmony OS 2.0.

Kiedy nowy system trafi do użytkowników?

Według informacji, które pojawiły się w sieci, Huawei planuje wdrożyć Harmony OS na modele P30 i P30 Pro jako kolejną aktualizację oprogramowania układowego. W pierwszej kolejności zaktualizowane zostaną chińskie egzemplarze, które od początku swojego żywota nie miały dostępu do usług Google. Dopiero potem najnowszy system trafi do europejskich modeli.

Pierwsze modele smartfonów nowy system otrzymają jeszcze w tym miesiącu. Aktualizacja Huaweii z serii P30 z Andorida 10 i EMUI 10 na Harmony OS 2.0 będzie prawodpodobnie ostatnią dużą aktualizacją dla flagowców sprzed dwóch lat.

harmony OS 2.0
Nowy system trafi również na smartfony Huawei P30/P30 Pro.