Hey Spotify. Poznajcie nowego asystenta głosowego

Spotify to najpopularniejszy serwis streamingu muzyki na świecie. W aplikacji znajdziemy dostęp do biblioteki, w której znajduje około 70 milionów utworów. Nic więc dziwnego, że marka chce umacniać swoją pozycję na rynku tego typu usług. Jednym ze sposobów jest wdrożenie nowej funkcji Hey Spotify, czyli asystenta głosowego.

Asystenci głosowi mają ułatwić nam korzystanie z urządzeń

Asystenci głosowi to nasi mobilni pomocnicy. Obecnie największą popularnością cieszy się Asystent głosowy od Google, którego największą zaletą jest to, że mówi w naszym ojczystym języku. Również Apple posiada swojego asystenta – Siri znajduje się w każdym urządzeniu producenta z logiem nadgryzionego jabłka. To samo tyczy się, który oferuje Alexę. Mniej popularnymi asystentami głosowymi są Bixby, którą możemy znaleźć w urządzeniach mobilnych Samsunga czy Cortanę od Windowsa.

Kolejną marką, która wprowadza na rynek swojego asystenta głosowego jest muzyczny serwis streamingowy Spotify. Funkcja Hey Spotify powoli zostaje wprowadzona do ogólnego dostępu. Pojawi się ona zarówno na urządzenia z systemem Google Android, a także Apple iOS.

Hey Spotify – co będzie potrafić muzyczny asystent głosowy?

Nowy asystent głosowy, czyli funkcja Hey Spotify powoli zaczęła trafiać do użytkowników aplikacji muzycznej na całym świecie. Co zatem zaoferuje nam nowe udogodnienie? Przede wszystkim funkcja umożliwi nam włączenie danej listy, albumu czy piosenki za pośrednictwem wypowiedzianej komendy głosowej. Ta zaczyna się oczywiście od słów „Hey Spotify”. Opcja ta będzie dostępna tylko i wyłącznie wtedy, gdy aplikacja będzie aktywna na ekranie naszego urządzenia mobilnego.

hey spotify
Funkcja wyszukiwania głosowego Hey Spotify wkrótce trafi na urządzenia mobilne.

Warto wspomnieć, że dostępność wyszukiwania głosowego muzyki w aplikacji Spotify po raz pierwszy pojawiła się w 2019 roku. Do tej pory, aby wyszukać utworu, album czy playlistę w ten sposób konieczne było naciśnięcie ikonki mikrofonu w pasku wyszukiwania. Wraz w prowadzeniem funkcji Hey Spotify nie będzie to potrzebne.

Opcja powinna być dostępna w przeciągu kilku dni, o ile jeszcze jej nie posiadacie. Funkcję włączamy z poziomu ustawień, w sekcji interakcji głosowe.

Źródło: GSMArena

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Fame MMA 17: przypadkowo poznaliśmy nowe nazwiska

Całkiem przypadkiem poznaliśmy kilku zawodników, którzy wezmą udział podczas...

Skład Polaków na Argentynę. Tak zagramy o awans!

Reprezentacja Polski zagra dziś swój ostatni mecz w ramach...

Huawei wycofuje się z Europy! Co to oznacza dla klientów?

Wygląda na to, że przez nacisk Stanów Zjednoczonych, kraje...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!