82
Views

Spotify to najpopularniejszy serwis streamingu muzyki na świecie. W aplikacji znajdziemy dostęp do biblioteki, w której znajduje około 70 milionów utworów. Nic więc dziwnego, że marka chce umacniać swoją pozycję na rynku tego typu usług. Jednym ze sposobów jest wdrożenie nowej funkcji Hey Spotify, czyli asystenta głosowego.

Asystenci głosowi mają ułatwić nam korzystanie z urządzeń

Asystenci głosowi to nasi mobilni pomocnicy. Obecnie największą popularnością cieszy się Asystent głosowy od Google, którego największą zaletą jest to, że mówi w naszym ojczystym języku. Również Apple posiada swojego asystenta – Siri znajduje się w każdym urządzeniu producenta z logiem nadgryzionego jabłka. To samo tyczy się, który oferuje Alexę. Mniej popularnymi asystentami głosowymi są Bixby, którą możemy znaleźć w urządzeniach mobilnych Samsunga czy Cortanę od Windowsa.

Kolejną marką, która wprowadza na rynek swojego asystenta głosowego jest muzyczny serwis streamingowy Spotify. Funkcja Hey Spotify powoli zostaje wprowadzona do ogólnego dostępu. Pojawi się ona zarówno na urządzenia z systemem Google Android, a także Apple iOS.

Hey Spotify – co będzie potrafić muzyczny asystent głosowy?

Nowy asystent głosowy, czyli funkcja Hey Spotify powoli zaczęła trafiać do użytkowników aplikacji muzycznej na całym świecie. Co zatem zaoferuje nam nowe udogodnienie? Przede wszystkim funkcja umożliwi nam włączenie danej listy, albumu czy piosenki za pośrednictwem wypowiedzianej komendy głosowej. Ta zaczyna się oczywiście od słów “Hey Spotify”. Opcja ta będzie dostępna tylko i wyłącznie wtedy, gdy aplikacja będzie aktywna na ekranie naszego urządzenia mobilnego.

hey spotify
Funkcja wyszukiwania głosowego Hey Spotify wkrótce trafi na urządzenia mobilne.

Warto wspomnieć, że dostępność wyszukiwania głosowego muzyki w aplikacji Spotify po raz pierwszy pojawiła się w 2019 roku. Do tej pory, aby wyszukać utworu, album czy playlistę w ten sposób konieczne było naciśnięcie ikonki mikrofonu w pasku wyszukiwania. Wraz w prowadzeniem funkcji Hey Spotify nie będzie to potrzebne.

Opcja powinna być dostępna w przeciągu kilku dni, o ile jeszcze jej nie posiadacie. Funkcję włączamy z poziomu ustawień, w sekcji interakcji głosowe.

Źródło: GSMArena

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.