Hiszpanie wysłali naszej reprezentacji wino… bezalkoholowe.

Już jutro, to jest 19.06 rozegramy bardzo ważne spotkanie, po którym tak naprawdę dowiemy się co dalej z EURO 2020. Polska reprezentacja zagra tradycyjnie już mecz o wszystko. Hiszpanie wysłali naszej reprezentacji wino Sangre de Toro. Niby fajnie, niby miło, ale jest to trunek… bezalkoholowy. W sumie dobrze, bo przecież alkoholu nasi kopacze pić nie będą, ale trochę to dla mnie zabawne.

Reprezentacja Hiszpanii pokazując naszym zawodnikom gościnność przekazała polskim zawodnikom prezent w postaci wina marki Sangre de Toro (bezalkoholowego podkreślam) oraz szalika reprezentacji. W sumie to fajny pomysł. Nasi kopacze po szybkim przejściu w stan wakacyjny będą mogli dopingować swoich kolegów z grupy w dalszych zmaganiach. W sumie Jacek Ziober, 46-krotny reprezentant Polski, a także były zawodnik Osasuny Pampeluna stwierdził, że bez wina trudno sobie wyobrazić obiad czy kolację. Przed meczem do posiłku wypijał kieliszek i było to coś normalnego. Dla Hiszpanów jest to celebrowanie życia. Nasi piłkarze również lubili kiedyś celebrować życie. Dość intensywnie. Przykład? Spotkanie Polska – Ukraina z 2008 roku. Trzy nazwiska: Boruc, Dudka, Majewski. Resztę poszukajcie sobie sami.

Podsumowania ze spotkań ME 2020 możesz sprawdzać odwiedzając specjalny hashtag #conaeuro2020.

Reklama

Hiszpanie wraz z partnerem, Sangre de Toro przekazują wino bezalkoholowe

Reprezentacja Hiszpanii dołączyła do prezentu list, w którym wyjaśnia skąd pomysł na taki gest. La Roja wraca pamięcią do Euro 2012, a konkretnie do bazy treningowej w Gniewnie czy stadionie w Gdańsku. Hiszpanie spędzili w naszym kraju trzy tygodnie i czuli się jak u siebie. Przypomnijmy, że w grupie pokonali Chorwację i Irlandię, a także zremisowali z Włochami. Następnie w kolejnej fazie pokonali Francję oraz Portugalię, by w finale zwyciężyć z kolegami z grupy – Włochami aż 4:0.

Hiszpanie wysłali naszej reprezentacji wino... bezalkoholowe.
Hiszpanie wysłali naszej reprezentacji wino... bezalkoholowe.

Nasi piłkarze jeszcze podczas pobytu w hotelu w Sopocie otrzymali wina bezalkoholowe Sangre de Toro oraz szalik reprezentacji Hiszpanii. W sumie, miły gest. „Teraz my mówimy >>Mi casa es tu casa<<, co oznacza, że witamy Was z otwartymi ramionami. 19 czerwca w Sewilli zostanie rozegrany mecz Euro 2020 Hiszpania – Polska. To dla nas zaszczyt, że możemy się zrewanżować i przekonać Was o hiszpańskiej gościnności. Na dobry początek przesyłamy Wam coś z czego słynnie Hiszpania – wino od sponsora naszej reprezentacji winnicy Familia Torres. Wszystkiego najlepszego na Euro.

Czy mamy szanse na wygraną z Hiszpanią?

O ile Hiszpanie pomylą sobie wino i zamiast bezalkoholowego Sangre de Toro wypiją po dużej lampce trunku alkoholowego to może, może. W przeciwnym razie, szczególnie po grze naszych kopaczy podczas spotkania ze Słowacją zacytuję klasyka: „tak średnio bym powiedział, tak średnio”. Oczywiście nie jest tak, że nie wierzę w reprezentację Polski. Może po prostu myślę realnie? Tak czy inaczej, Szwecja wygrała ze Słowacją, co sprawia, że ląduje na pierwsze miejsce mając cztery punkty. Na drugim, z trzema punktami jest obecnie Słowacja. Jak więc grając u siebie, reprezentacja Hiszpanii miała by z nami przegrać czy też zremisować. Nie wydaje mi się. Tak czy inaczej, ważne, że reprezentanci naszego kraju będą mieli na pocieszenie wino Sangre de Toro. Obym się mylił.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama