160
Views

Seria książek i filmów o przygodach nastoletniego czarodzieja ma fanów na całym świecie. Od premiery ostatniej gry z tego uniwersum minęło sporo czasu, jednak wydaje się, że zostanie nam to wynagrodzone. Hogwarts Legacy zostało przedstawione na 14-minutowym gameplayu potwierdzającym, że jest to gra, na którą przez lata czekali fani Harry’ego Pottera.

Czy Hogwarts Legacy to gra, na jaką czekaliśmy?

Od momentu zapowiedzenia gry Hogwarts Legacy fani uniwersum byli niezwykle podekscytowani. Ostatnia pełnoprawna gra komputerowa opowiadająca o przygodach w czarodziejskim świecie zadebiutowała w 2011 roku i nie przyjęła się zbyt dobrze. Tym razem ma być zupełnie inaczej, ponieważ Avalanche Software rozbudziło wyobraźnię graczy samym zwiastunem.

Hogwarts Legacy to gra, która nie będzie jednak opowiadać o przygodach chłopca z blizną. Fabuła gry zostanie osadzona w XVIII wieku. Podczas State of Play zaprezentowano więcej szczegółów na temat samej gry i przede wszystkim pokazano długi gameplay. Co wiemy o nadchodzącej grze?

hogwarts legacy_1
Hogwarts Legacy. Na taką grę czekali fani Harry'ego Pottera!

Szczegóły na temat fabuły ujawnione!

Przede wszystkim gracz będzie w stanie stworzyć swoją postać, co poniekąd spełni marzenie każdego, kto czekał na list z Hogwartu. Głównym zadaniem podczas fabuły będzie poznawanie sekretów starożytnej magii, którą jedynie nasz bohater potrafi okiełznać. Jednym z głównych wątków będzie walka z goblińską rebelią i ludzkimi przeciwnikami.

Przeczytaj także: Xbox Game Pass PC za darmo na 3 miesiące! Jak go odebrać?

Poza tym w Hogwarts Legacy będziemy pełnili obowiązki ucznia. Bohater przede wszystkim przejdzie test Tiary Przydziału i dowie się, do jakiego domu trafi. Będzie musiał uczęszczać na lekcje, na których nauczy się zaklęć czy jak wytwarzać eliksiry, które później pomogą na walce z przeciwnikami. Pomimo tego, że fabuła rozgrywa się w XVIII wieku, to spotkamy kilka postaci znanych z czasów Harry’ego Pottera. Na wideo możemy zobaczyć np. Bezgłowego Nicka. Oczywiście gra pozwoli na crafting, rozwój postaci i looting.

Dziedzictwo Hogwartu zadebiutuje na komputerach PC, konsolach Sony oraz Microsfotu. Dokładnej daty nie znamy, ponieważ studio jej nie zdradziło. Wiemy, że pojawi się ona w wakacje tego roku. Wydaje się, że jest na co czekać!

Źródło: YouTube

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.