Honor kolejną firmą, która dostanie bana od rządu USA?

Może okazać się, że Huawei nie jest jedyną firmą, na którą rząd USA nałożył zakaz współpracowania z amerykańskim przedsiębiorstwami. Do chińskiego producenta smartfonów i innych urządzeń elektrycznych wkrótce może dołączyć inny producent z Państwa Środka, czyli Honor.

Honor trafi na czarną listę?

Jak podaje dziennik Washington Post pracownicy, którzy współpracują z prezydentem USA, Joe Biddenem analizują informacje dotyczące chińskiej firmy Honor. Problem chińskiego przedsiębiorstwa polega na tym, że jeszcze do nie tak dawna firma był zależna od Huawei. Rząd USA widzi więc w Honorze potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Przeczytaj także: Huawei sprzedaje używane smartfony z HarmonyOS. Odbije się od dna?

Huawei sprzedało firmę Honor w zeszłym roku i od tamtego czasu przedsiębiorstwo jest całkowicie niezależne od Huawei. To w oczach rządu USA niczego nie zmienia, a za dodaniem chińskiego przedsiębiorstwa na czarną listę wstawili się przedstawiciele Rady Energetyki i Pentagonu. Firma ma jednak swoich zwolenników, ponieważ za tym, aby firma nie trafiła do tego grona, opowiedzieli się członkowie Departamentu Handlu i Departamentu Stanu. Jeśli jednak decyzja o losach firmy będzie niejednogłośna, to podejmie ją Joe Bidden.

Co decyzja oznacza dla firmy?

Jeśli Honor rzeczywiście trafi na czarną listę i dostanie zakaz współpracy z amerykańskimi przedsiębiorstwami, to jego los jest bardzo marny. Taki sam przecież dwa lata temu spotkał Huawei. Rząd ówczesnego prezydenta USA, Donalda Trumpa wpisał chińskie przedsiębiorstwo na czarną listę. Decyzja ta sprawiło, że nie producent nie mógł korzystać z usług amerykańskich firm. Tym samym nowe telefony straciły m.in. dostęp do usług Google.

Pokłosiem decyzji rządu USA Huawei mocno obniżył loty. W przeszłości firma była głównym dostawcą smartfonów na świecie. W najnowszych rankingach nie znajduje się nawet w pierwszej piątce. Producent zmuszony był do wypuszczenia swojego autorskiego systemu, HarmonyOS. Pomimo tego, że smartfony Huawei w dalszym ciągu są bardzo wydajnymi urządzeniami, to brak wsparcia od Google okazało się bardzo mocnym ciosem. Huawei jest bardzo mocnym graczem, który w dalszym ciągu jest bardzo popularny w Chinach, dlatego też firma dalej istnieje. Losy firmy Honor mogą jednak być nieco bardziej tragiczne.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!