109
Views

Smartfony sprzedawane bez ładowarki to powoli trend, który stosuje większość producentów urządzeń mobilnych. Pierwszym gigantem, który to zrobił było Apple. Pomimo tego, że inni producenci naśmiewali się z firmy z Cupertino zaczęli stosować podoba praktykę. Powody były różne, jednak ten dlaczego Huawei P50 będzie sprzedawany bez zasilacza wydaje się być absurdalny.

Brak zasilacza w zestawie nową modą u producentów smartfonów

iPhone 12 może nie był bardzo rewolucyjny względem poprzedniego modelu, jednak wprowadził coś, czego nie miały starsze smartfony Apple – brak ładowarki w zestawie. Konsumenci niezbyt dobrze przyjęli decyzję producenta. Samsung był na tyle rozbawiony tą sytuacją, że reklamując swoje flagowce z serii Galaxy S na spotach dodawał, że w pudełku znajduje się zasilacz. Jak na ironię po kilku tygodniach południowokoreański producent również zrezygnował z dodawania ładowarki do zestawu.

Huawei P50
Dlaczego P50 będzie pozbawiony ładowarki? Powód może wydawać się dziwny.

W oby tych przypadkach producenci zasłaniali się dbaniem o środowisko, mniejszego użycia szkodliwych materiałów i tak dalej. Decyzja ta wydawała się być rozsądna, pomijając fakt, że każda osoba, która chciała korzystać z szybkiego ładowania w swoich nowych smartfonach i tak musiała kupić ładowarkę, co w efekcie sprawiło, że użyto tyle samo materiału.

Huawei zapowiedział, że w najnowszym modelu Huawei P50 w zestawie nie pojawi się ładowarka.

Huawei P50 będzie pozbawiony zasilacza. Dlaczego?

Decyzja o pozbawieniu Huawei P50 ładowarki może nieco zaskakiwać. Producent wyznał, że w ich przypadku nie chodzi o ekologię czy podążanie za tym co robi konkurencja. Chiński producent oznajmił również, że nie zamierza sprzedawać zasilaczy jako droższego akcesorium.

Okazuje się, że Huawei P50 będzie pozbawiony ładowarki, ponieważ producent nie posiada wystarczające ilości ładowarek! Dlaczego tak jest? Duży wkład w to miał statek Ever Green, który na kilka dni zablokował kanał Sueski. Na całym świecie mocno opóźniły się dostawy. Dostęp do półprzewodników jest tutaj też sporym problemem.

Oczywiście, wyprodukowane zasilacze do smartfonów z rodziny P50 będą sprzedawane w formie akcesoriów. Będzie mógł zakupić je każdy, kto nie posiada kompatybilnej ładowarki. Smartfon do sprzedaży ma trafić pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Huawei P50 będzie sprzedawany bez ładowarki. Powód zaskakuje!
Smartfon zadebiutuje na rynku pod koniec kwietnia lub na początku maja.
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.