Po otworzeniu maila od przełożonego, w którym poinformował mnie o nadchodzącym teście nowych słuchawek od HyperX, klasnąłem z radości. Znam te markę i produkty na tyle dobrze, że kiedyś sam planowałem zakup “Cloudów” na potrzeby własne. Finalnie przegrały batalię z “Prismami v3” od Steelseries, ale sentyment do tej marki pozostał. Dlaczego? Pozwólcie że wyjaśnię… Oto bezprzewodowe słuchawki dla graczy HyperX Cloud Flight S.

HyperX – firma, która robi „dobrą robotę

Właśnie tak postrzegam HyperX – robi dobrą robotę! Zazwyczaj, gdy firma ta zapowiada, że „wprowadzi zamieszanie” na rynku nowym produktem to tak się właśnie dzieje. “Cloudy” podbiły serca milionów graczy i streamerów na całym świecie. Do dziś są używane przy wielu stanowiskach komputerowych. Design, prostota, niezawodność, solidność – cztery cechy, które idealnie opisują proponowane przez nich produkty. Jak jest z nowymi flagowcami? Czy HyperX Cloud Flight S dają radę i trzymają poziom starszego rodzeństwa? Sprawdźcie w moim teście.

HyperX Cloud Flight S to przede wszystkim design i wygoda

Te dwie cechy słuchawek Cloud Flight S opisują sprzęt w 100%. Zachowana w nich prostota, elegancja, a jednocześnie „gamingowy pazur” sprawiają, że słuchawki wyglądają bardzo atrakcyjnie. Czarny kolor z białymi akcentami, owalny kształt nauszników, skórzane poduszki wokół uszu, pałąk wykończony błyszczącym napisem “HyperX’, a do tego całość pokryta przyjemnym gumowym materiałem.

W przypadku wygody użytkowania jest tak samo dobrze jak z designem. Słuchawki dzięki miękkiemu wykończeniu pałąka, wentylowanym nausznikom, lekkości i ogólnej budowie sprawiają wrażenie idealnie “skrojonych” na moją głowę. A to nie lada wyzwanie. W moim przypadku wybór idealnych słuchawek to istna loteria. Większość produktów, z którymi miałem szansę się zapoznać niestety nie była dla mnie komfortowa. Bóle głowy, bóle oczu, ucisk, uczucie gorąca, to wszystko sprawiało, że wolałem korzystać z głośników komputerowych. Produkt HyperX pod tym względem należy do prestiżowego grona “bezkonkurencyjnych”. Nie jestem stronniczy. Taki kaprys mojej głowy…

HyperX Cloud Flight S - bezprzewodowe słuchawki dla graczy [TEST]
HyperX Cloud Flight S - bezprzewodowe słuchawki dla graczy [TEST]

“7.1”, z którym mam problem…

Opcja wirtualnego dźwięku przestrzennego w słuchawkach XyperX jest kwestią indywidualną. W mojej opinii nie każdemu przypadnie do gustu. Oczywiście, nie zrozumcie mnie źle – nie jest on niedopuszczalny, ale wysokie tony są nienaturalnie podbite i mogą być męczące dla ucha. Dlatego też, 80% czasu poświęciłem testowaniu trybu stereo, który jest czysty i dobrze zbilansowany. Aczkolwiek, mógłby być trochę głośniejszy.

Od zawsze miałem świadomość, że trudno jest znaleźć słuchawki uniwersalne, które będą prezentowały fenomenalny poziom dźwięku w grach i jednocześnie podobny przy słuchaniu muzyki. HyperX Cloud Flight S to słuchawki gamingowe i tu znajdziemy ich główne zalety. Jeśli więc szukasz słuchawek głównie muzycznych to bohater tego artykułu nie spełni Twoich oczekiwań.

HyperX Cloud Flight S to bezprzewodowe słuchawki dla graczy – pod każdym względem…

…a dokładniej pod dwoma względami: połączenia i ładowania. Wiem, poniosło mnie. Bezprzewodowe słuchawki dla graczy Cloud Flight S jak sami widzinie nie potrzebują kabla, który będzie łączył je z naszym PC-tem czy konsolą. Za transmisję odpowiada karta USB. Jest mała i przypomina zwyczajny pendrive. Łączność bezprzewodowa tego modelu jest w mojej opinii godna pochwały. Dzięki tej zalecie możemy sobie pozwolić na długi spacer po domu, aby „rozruszać kości” po sesji gamingowej. Na powierzchni około 120 metrów kwadratowych zostały przeze mnie przetestowane  i ani razu nie utraciłem połączenia z komputerem. Duży plus.

Ciekawą opcją w słuchawkach HyperX Cloud Flight S jest także możliwość ładowania bezprzewodowego. Do tego celu możemy użyć dedykowanej ładowarki HyperX Chargeplay Base o mocy 24 W. Posiada ona dwa sloty, co daje możliwość jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń np.: słuchawek i smartfona. Zestaw Flight S z dedykowaną ładowarką będzie dla prawdziwych entuzjastów ciekawym uzupełnieniem komputerowego “setup-u”.

HyperX Cloud Flight S - bezprzewodowe słuchawki dla graczy [TEST]
HyperX Cloud Flight S - bezprzewodowe słuchawki dla graczy [TEST]

Łatwiej być nie mogło…

Mówiąc wprost: bezprzewodowe słuchawki dla graczy HyperX Cloud Flight S są tak łatwe w obsłudze, że poradzi sobie z nimi nawet dziecko. Przyciski są intuicyjne, a co najważniejsze te znajdujące się na lewej stronie słuchawek mogą być dowolnie programowalne. Bezpłatne oprogramowanie pobieramy ze strony producenta. W programie HyperX NGENUITY można włączyć funkcję sidetone, czyli własny głos słyszany w słuchawkach. W opcjach znajduje się również mikser, który pozwala regulować głośność dźwięku z gier w stosunku do czatu głosowego. Ostatnio brak mi czasu na grę wieloosobową, dlatego też sporadycznie używam mikrofonu. Dźwięk rejestrowany jest przytłumiony i trochę zniekształca głos. Rzecz jasna – spełnia swoje zadanie, lecz mogłoby być lepiej. Za pomysł odłączanego mikrofonu daje “plusik”.