145
Views

Wraz z premierą iPhone’a 12 Apple zdecydował się na usunięcie ładowarek z zestawu. Od jakiegoś czasu w pudełku nie znajdziemy także słuchawek. Okazuje się, że gigant z Cupertino zaoszczędził sporo pieniędzy na tym procesie. Ile dokładnie?

Firma Apple wiedziała co robi, usuwając słuchawki i ładowarkę z zestawu

Apple wywołało sporą kontrowersję, ogłaszając, że iPhone 12 będzie pozbawiony ładowarki. Gigant z Cupertino zasłaniał się kwestiami ekologicznymi, ponieważ usunięcie z zestawu ładowarek pozwoli na zmniejszenie pudełka, efektem czego będzie wykorzystanie mniejszej ilości materiałów. Z jednej strony tak jest, jednak drugą pobudką była oczywiście kwestia finansowa. Brak ładowarki i słuchawek w zestawie wiąże się ze sporymi oszczędnościami. 

Przeczytaj także: Kreml zastraszał pracowników Google i Apple w Rosji

DailyMail podało kwotę, jaką rzekomo Apple zaoszczędziło na usunięciu ładowarek i słuchawek z zestawu z iPhone. Dziennik podał, że gigant z Cupertino na tym ruchu zaoszczędzić aż 5 miliardów funtów, co daje nam około 28 miliardów złotych! Pierwsze telefony bez słuchawek i ładowarek w zestawie pojawiły się 2020 roku i oczywiście możemy kupić je oddzielnie, co generuje dodatkowy dochód dla firmy Tima Cooka. 

28 miliardów dolarów oszczędności!

Oczywiście, kiedy Apple zdecydowało się na usunięcie tych akcesoriów z zestawów swoich smartfonów, mówiło o ekologii i ochronie środowiska. To oczywiście się udało, bo gigant ograniczył emisję dwutlenku węgla do atmosfery o dwa miliony ton rocznie oraz ograniczył odpady. Trzeba jednak podkreślić, że był to też ruch czysto finansowy, ponieważ każda osoba, która nie posiada ładowarki lub słuchawek do iPhone musi kupić je oddzielnie. 

Od 2020 roku, kiedy rozpoczęto tę praktykę, Apple miało zaoszczędzić aż 5 miliardów funtów. Według szacunków usunięcie tych akcesoriów z zestawów pozwoliło gigantowi na zaoszczędzenie około 27 funtów na jednym iPhone. Od tamtego czasu gigant z Cupertino sprzedał około 190 milionów iPhone’ów na całym świecie. Liczba ta robi wrażenie. Okazuje się również, że firma na akcesoriach, które usunęła z pudełek z nowymi telefonami, zarobiła dotychczas około 225 milionów funtów!

Źródło: DailyMail

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.