INFINITI Engineering Academy

Infiniti szuka inżynierów wśród studentów

Już można składać aplikacje do odnoszącej ogromne sukcesy INFINITI Engineering Academy edycji 2017

Po sukcesach poprzednich edycji, Akademia po raz czwartym zaoferuje jednemu europejskiemu studentowi kierunku inżynierskiego wyjątkową możliwość odbycia dwunastomiesięcznym stażu i pracy nad najnowocześniejszymi technologiami samochodowymi, a dzięki partnerstwu technicznemu i bliskiej współpracy INFINITI Motor Company oraz Renault Sport Formula OneTM Team, także nad tymi stosowanymi w F1.

Studenci–inżynierowie mogą od zaraz składać aplikacje na stronie academy.infiniti.com. Wielostopniowa procedura rekrutacyjna zaczyna się od inżynierskiego testu ułożonego przez ekspertów od tworzenia zagadek i innych form dręczenia mózgów z firmy Brilliant. Najlepsi z aplikujących zostaną następnie zaproszeni do finałowej rozgrywki – która odbędzie się w lecie – i podczas której dziesięciu finalistów będzie walczyć o miejsce na stażu.

Wybrany student z Europy dołączy do innych sześciu młodych inżynierów, po jednym z każdego z pozostałych regionów biorących udział w programie (Azja i Oceania, Kanada, Chiny, Meksyk, Bliski Wschód i USA). Zespół zwycięzców przeniesie się do Wielkiej Brytanii, do pracy stanowiącej jedyną w życiu okazję zawodową – w Renault Sport Formula One™ Team Technical Centre (z siedzibą w Enstone) oraz INFINITI European Engineering Center (z siedzibą w Cranfield). Podczas stażu u boku najlepszych na świecie konstruktorów, w najbardziej twórczym i błyskotliwym środowisku inżynierskim w świecie przemysłu samochodowego i motosportu, INFINITI zapewnia także odpowiednie warunki materialne do rozwoju – pensję, zwrot kosztów podróży, mieszkanie, wyżywienie oraz samochód firmowy INFINITI.

Ten unikatowy program rekrutacyjny zapewnia dwunastomiesięczny staż w INFINITI oraz Renault Sport Formula One™ Team

„Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy zaoferować siedmiu studentom kierunków inżynierskich z różnych regionów świata możliwość dołączenia w ramach stażu do wręcz kipiącego wiedzą techniczną, multidyscyplinarnego i wielokulturowego środowiska – powiedział Tomasso Volpe, INFINITI Global Motorsport Director. – W czasach, gdy Formuła 1 coraz bardziej zyskuje na ważności w przemyśle motoryzacyjnym, dzięki szerokiej współpracy i realnym transferze technologicznym w ramach partnerstwa technicznego Aliansu Renault-Nissan, INFINITI Engineering Academy daje zwycięzcom rocznika 2017 niezrównane możliwości zdobycia doświadczenia.”

Cyril Abiteboul, Managing Director Renault Sport Formula OneTM Team, dodał: „INFINITI Engineering Academy to wyjątkowa okazja dla młodych inżynierów o otwartych głowach, by zapoznać się z najlepszymi i najnowszymi technologiami inżynieryjnymi w motoryzacji i motosporcie. Pracujący z nami w Enstone, pełni pomysłów inżynierowie z Akademii stanowią ogromny potencjał, ponieważ wciąż wzmacniamy naszą techniczną bazę. Dlatego z niecierpliwością czekamy na grupę 2017.”

Jako miejsce, w którym rozpoczęli swe kariery poprzedni zwycięzcy, INFINITI Engineering Academy jest najważniejszą techniczną inicjatywną rekrutacyjną dla Formula One Team. O szansach jakie daje mówią przypadki wcześniejszych stażystów wyłonionych przez Akademię – inżynierów Williama Priesta i Daniela Sanhama, którzy bezpośrednio po stażu zapewnili sobie stałą pracę w INFINITI Motor Company oraz Renault Sport Formula One Team.

Studenci kierunków inżynierskich mogą od zaraz (do 20 maja 2017) składać aplikacje na stronie academy.infiniti.com

„Spodziewałem się, że to doświadczenie będzie absolutnie fantastyczne, ale wciąż jeszcze czuję zawrót głowy!” – powiedział Riccardo Manfredini, europejski zwycięzca programu INFINITI Engineering Academy z roku 2016, który odbywa półroczny staż w INFINITI Technical Centre w Cranfield, a wkrótce rozpocznie drugą część stażu – w Renault Sport Formula One Team w Enstone. – „Pracuję przy projektach i zdobywam doświadczenia, o jakich nawet nie śniłem, a cóż dopiero, do jakich miałbym mieć dostęp w pierwszych sześciu miesiącach pracy! Być tu, w centrum wydarzeń i pracować przy tak ekscytujących projektach, to po prostu realizacja marzeń.”

Więcej informacji o INFINITI Engineering Academy oraz możliwości aplikowania do edycji 2017 na stronie academy.infiniti.com.