81
Views

Paczkomaty stają się coraz częściej wybierane przez klientów z wielu prostych względów. Jednym z najczęściej wymienianych powodów jest wygoda. Teraz przyszła pora na nową wersję paczkomatów okiem marki InPost.

InPost prezentuje Appkomaty. Nowa wersja paczkomatów
InPost prezentuje Appkomaty. Nowa wersja paczkomatów

Firma twierdzi, że stara się pracować nad rozwiązaniami bardziej ekologicznymi i właśnie zaprezentowała nowe Appkomaty, które mają tym rozwiązaniom się chylić.

Appkomaty, bo tak nazwano nowe paczkomaty, są pozbawione ekranu, który pozwala na wprowadzanie danych. Firma twierdzi, że dzięki tej zmianie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Do korzystania z tego typu urządzeń niezbędne będzie użycie aplikacji InPost Mobile.

Jakie jeszcze zmiany chce wprowadzić InPost?

Część urządzeń ma zostać wyposażona w panele fotowoltaiczne, aby były jeszcze bardziej ekologiczne. Planuje się także montaż czujników jakości powietrza. Appkomaty mają być także wyposażone w odpowiedni komponent, dzięki któremu będziemy mogli odebrać przesyłkę na inny numer telefonu niż nasz. Pierwsze tego typu rozwiązania mają pojawić się w Warszawie oraz Krakowie, a w przyszłości rozwiązania tego typu mają gościć na terenie całego kraju. Być może w przyszłości zastąpią one całkowicie dotychczasowe rozwiązania. Firma zadbała także o poradnik w jaki sposób odbierać paczki w Appkomacie. Poradnik ten możecie przeczytać tutaj.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Kategoria artykułu
Biznes · Nowe technologie
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.