Jakże miła niespodzianka! Intercity obniża ceny biletów! Tuż po przebudzeniu zobaczyłem, że ceny biletów spadły z 53 na 14 złotych. Choć brzmi niemożliwie, ogromne obniżki cen wprowadzono dziś do systemów PKP Intercity. Czy obowiązują jednak zawsze i wszędzie?

Intercity obniża ceny biletów!

Głównym źródłem oszczędności przy kupowaniu biletów na pociąg było korzystanie z opcji “Wcześniej”. Z grubsza polegało to na kupowaniu biletu z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, co mogło skutkować zniżką wynoszącą nawet 45%! Jednak ten wariant był dostępny do 4.05 tego roku. Co więc dalej?

Przeczytaj także: Apple Watch 8 dostanie coś, co powinno znaleźć się już w poprzedniku!

Gwarancja niższej ceny była fantastyczną możliwością. Pozwalała ze 100 procentową pewnością kupić bilet o prawie połowę taniej. Teraz jednak, ceny zmieniane są na bieżąco. Cennik na konkretny pociąg zależy od zainteresowania tym konkretnym przejazdem. Jeśli na dany pociąg nie ma zbyt wielu chętnych – bingo – bilet na pierwszą klasę możemy kupić, jak niżej, za 19 złotych, a na klasę drugą, nieco taniej. Jednak gdy zainteresowanie rośnie, ceny również szybują ponad dotychczasową normę.

Trzeba brać jednak pod uwagę, że biletów nie możemy kupić dalej niż na miesiąc przed. Próba skutkuje wyskoczeniem komunikatu o zbyt oddalonym w czasie terminie. Liczyć się też trzeba z tym, że przy terminach o dużym zainteresowaniu (najbliższe Boże ciało) ceny będą dużo wyższe i oscylować mogą około 40% drożej od ceny sprzed 4.05. Czy jednak długo PKP wytrwa z takim cennikiem? Najbliższe tygodnie pokażą preferencję klientów i ich stosunek wobec nowego cennika.

Jak dla mnie fantastyczna opcja, szczególnie pomagająca przy okazji uniknąć tłoku na dworcach szukając tych połączeń, które cieszą się najmniejszym zainteresowaniem. Dobra cena tylko dodaje uroku całości.