Site icon MenWorld.pl

iPad Mini nie zginął! Apple szykuje produkcję nowego modelu!

iPad Mini to najmniejszy tablet w ofercie Apple. Od pewnego czasu mówiło się, że Apple zrezygnuje z produkcji tego modelu. Według najnowszych informacji tablet doczeka się nowej wersji z odświeżoną obudową oraz czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

Apple nie rezygnuje z produkcji modelu iPad Mini

W czasach, gdy smartfony mają wymiary, które nie są dużo mniejsze od tabletów produkcja iPada Mini mogłaby się wydawać nieporozumieniem. Przekątna ekranu w poprzednim modelu wynosiła 7,9-cala, a dzisiejsze smartfony często oferują ekrany przekraczające 6,5-cala. Apple najwidoczniej widzi w tym sens i najnowsze plotki mówią, że producent przymierza się do premiery miniaturowego iPada.

iPad Mini
Apple szykuje się na premierę nowej wersji Mini iPada?

Co może zaoferować nowa wersja tabletu?

Według przecieków, które pojawiły się w sieci nowy iPad Mini nie zaoferuje wyglądu, który znamy z czwartej generacji Air’a. Możemy więc być pewni, że nowa wersja Mini w dalszym ciągu może oferować grube ramki oraz przycisk home zintegrowany z czynnikiem linii papilarnych Touch ID.

Informacje mówią także o zastosowaniu wyświetlacza o przekątnej pomiędzy 8,5 do 9-cala. Oczywiście urządzenie będzie wyposażone w złącze Lightning, a jego sercem zostanie procesor Apple A14, który znamy z iPhone 12/12 Pro.

Nie znamy jednak dokładnej daty premiery modelu, jednak mówi się, że zarówno model Pro jak i jego uboższa wersja na rynku pojawią się jeszcze w tym miesiącu.

Exit mobile version