iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja

iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja, Nowe ceny iPhone 15. Lepiej zacząć odkładać więcej iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja, Nowe ceny iPhone 15. Lepiej zacząć odkładać więcej

Seria iPhone 14 została zaprezentowana we wrześniu i cena tej generacji mocno poszybowała w górę. Okazuje się, że Apple może zmienić podejście i iPhone 15 będzie tańszy niż poprzednik. Powodem jest właśnie obecnie sprzedawany model.

Seria 14 nie sprzedaje się tak, jak przewidywało to Apple

Nie ma co ukrywać, sprzedaż iPhone’ów 14 nie jest taka, jak oczekiwał tego producent. Duży udział ma w tym problem z dostępnością, jednak sama cena urządzeń skutecznie odstrasza potencjalnych użytkowników. Cena podstawowego modelu zaczyna się od 5199 zł, natomiast 14 Plus jest droższy o 700 złotych.

iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja
iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja

Przeczytaj także: iPad Pro OLED trafi na rynek? Apple pracuje nad tabletem

Reklama

W przypadku wersji Pro mówimy o jeszcze większych liczbach. Cena modelu iPhone 14 Pro startuje od 6499 PLN, a Pro Max od 7199 złotych! Za najbardziej wypasioną wersję 14 Pro Max trzeba zapłacić 10 499 złotych! Są to absurdalne kwoty, dlatego sugeruje się, że iPhone 15 będzie tańszy.

iPhone 15 będzie tańszy od poprzednika?

Wysoka inflacja i ogólne problemy ekonomiczne na świecie sprawiły, że obecnie panująca generacja iPhone’ów nie sprzedaje się tak, jak oczekiwał tego producent. Dlatego też pojawiły się informacje o tym, że Apple zmieni podejście marketingowe i sprawi, że iPhone 15 będzie tańszy niż poprzednik. Leaker yeux1122 zdradza, że firma zastanawia się nad obniżkami w przypadku standardowej wersji i modelu 15 Plus.

iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja
Apple boi się o sprzedaż kolejnego modelu, dlatego też obniży jego cenę już na starcie?

iPhone 15 będzie tańszy, ale też bardziej doposażony. Sugeruje się, że oba modele otrzymają „dynamiczną wyspę”, co sprawiłoby, że różnice pomiędzy „tańszymi” wersjami a modelami Pro byłyby zdecydowanie mniejsze.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama