Site icon MenWorld.pl

iPhone 16 będzie odgrzewanym kotletem. “Nie zaoferuje nic nowego”

Test Apple iPhone 15 Pro Max. Flagowy smartfon marki z Cupertino.

Test Apple iPhone 15 Pro Max. Flagowy smartfon marki z Cupertino.

Apple powoli przygotowuje się do premiery nowego smartfona, która ma nastąpić we wrześniu tego roku. Według najnowszego raportu, iPhone 16 będzie “odgrzewanym kotletem”. Analitycy Barclays twierdzą, że nowe modele nie przyniosą niczego wyjątkowego.

W 2024 roku Apple musi przygotować się na straty?

We wrześniu 2024 roku Apple zaprezentuje nową serię smartfonów. Cztery modele będą bezpośrednimi następcami iPhone 15, jednak według najnowszych raportów iPhone 16 będzie urządzeniem, które nie zaoferuje wielkich i znaczących zmian, czego efektem może być spadek przychodów producenta.

Przeczytaj także: Jak używać YouTube przy wyłączonym ekranie na iPhone w 2024?

Jak można przeczytać w raporcie przygotowanym przez analityków Barclays, cena akcji Apple spadła z 161 do 160 dolarów, co nie jest znaczącą różnicą, jednak może to sugerować trudny okres dla kalifornijskiego producenta urządzeń. Powodem ma być główny generator przychodów, czyli smartfon iPhone, który prawdopodobnie doświadczy spadku sprzedaży. Dlaczego? iPhone 16 nie zaoferuje wystarczających ulepszeń, co ma odbić się na wynikach finansowych firmy na koniec tego roku.

Wygląd iPhone 16 ulegnie diametralnej zmianie! Mamy zdjęcia!
iPhone 16 będzie odgrzewanym kotletem. “Nie zaoferuje nic nowego”. Fot. MacRumors

iPhone 16 będzie zawodem?

W tym roku Apple planuje wyposażyć zarówno iPhone’a 16 Pro, jak i iPhone’a 16 Pro Max w teleobiektyw tetrapryzmatyczny, choć istnieje również możliwość, że flagowy model otrzyma również ekskluzywny obiektyw „super telephoto”, aby wyróżnić się spośród reszty linii produktów.

Oczywiście, iPhone 16 będzie wyposażony w najnowszą odsłonę procesora Apple A18 Pro, jednak ten upgrade będzie zarezerwowany jedynie dla dwóch najmocniejszych smartfonów z serii. Podstawowy model zostanie wyposażony w procesor A17, który znajduje się w obecnej serii smartfonów. Mówi się także o tym, że producent zastosuje kolejny przycisk, którego funkcja nie jest jeszcze do końca znana.

Zmiany te nie będą jednak odczuwalne dla pospolitego użytkownika, który w pełni nie wykorzysta zarówno możliwości procesora, jak i nowych obiektywów. Pamiętajmy, że konsument najpierw kupuje wzrokiem, a w tym roku, pod względem designu w smartfonach Apple niewiele się zmieni, choć pojawiły się głosy sugerujące, że gigant z Cupertino planuje wdrożyć nowy układ aparatów.

Wygląd iPhone 16 ulegnie diametralnej zmianie! Mamy zdjęcia!; iPhone 16 będzie odgrzewanym kotletem. "Nie zaoferuje nic nowego"
iPhone 16 będzie odgrzewanym kotletem. “Nie zaoferuje nic nowego”. Fot. MacRumors

Źródło: WCCFTech

Exit mobile version