iPhone z brandingiem? Jak to wszystko wygląda?

Smartfony iPhone słyną nie tylko z wysokiej wydajności, ale również z czystego oprogramowania. Co to znaczy? Urządzenia od Apple nie posiadają preinstalowanych aplikacji. To już jednak przeszłość, ponieważ w Rosji pojawiły się pierwsze iPhone’y z aplikacjami od operatorów sieci komórkowych.

Branding w końcu trafił na smartfony iPhone

Apple jest jedną z niewielu firm na rynku, która nie pozwala na barndowanie swoich produktów. Tyczy się to zarówno tabletów iPad i smartfonów iPhone. Po aktywacji urządzenia kupionego u operatora dostajemy taki sam model, jakbyśmy kupili go z wolnego rynku. Ingerencji firm trzecich nie doświadczymy na żadnym kroku. To jednak się zmieniło.

O tym, że Apple będzie oferowało iPhone’a z brandingiem wiedzieliśmy już w marcu. Teraz mamy potwierdzenie, ponieważ w Rosji uruchomiono branding smartfonów tego właśnie producenta. Na całe szczęście nie wygląda on tak jak w przypadku smartfonów z Androidem. W smartfonach z systemem Andorid bardzo często możemy znaleźć dziesiątki aplikacji, które są preinstalowane. Niektórych z nich nie da się nawet usunąć.

Wprowadzenie tej opcji zostało wymuszone przez wymogi prawne, które obowiązują w Rosji. Gdyby Apple nie zastosowałoby się do wymogów mierzyłoby się z nałożeniem kary pieniężnej.

iphone
Tak prezentuje się branding iPhone w Rosji.

W przypadku iPhonów branding wygląda to zupełnie inaczej

Apple nie zdecydowało się na radykalny krok zmiany oprogramowania swoich smartfonów. iPhone wykrywa kraj aktywacji. W momencie, gdy smartfon aktywowany jest na terenie Rosji i po skończeniu całej konfiguracji, użytkownik automatycznie przenoszony jest do sklepu z aplikacjami App Store.

W App Store została umieszczona zakładka „Russian Apps”. Z jej poziomu można zainstalować aplikacje od rosyjskich deweloperów. Zabieg ten nie jest jednak konieczny, ponieważ z zakładki można wyjść w każdym momencie.

Wszystko odbywa się po stronie serwera i nie ma najmniejszego wpływu na działanie smartfona. Zastosowanie brandingu nie będzie miało również wpływu na aktualizację systemu. Rosyjskie iPhone będą dostawały update systemu w tym samym momencie co inne smartfony z logiem nadgryzionego jabłka.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię na Księżycu!

Columbia Sportswear to marka odzieżowa, która w swoich produktach...

Leo Messi w MLS! Argentyńczyk blisko porozumienia!

Leo Messi w MLS to coś, o czym mówiło...

Remake Red Dead Redemption na Unreal 5. Robi wrażenie!

Minęło dwanaście lat od premiery RDR na konsole PS3...

Apple zagroziło usunięciem Twittera z App Store? Co na to Musk?

Echa przejęcia serwisu społecznościowego przez Elona Muska ciąg dalszy....

Infantino nazwany klaunem! Ostre słowa komentatora!

Gianni Infantino nie jest lubianą postacią w świecie piłkarskim....


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!