Ivan Toney to napastnik Brentford, który jest obecnie w sporych kłopotach. Jak się okazuje, złamał on przepis Premier League aż 232 razy! Chodzi o zakaz brania udziału w zakładach bukmacherskich przez zawodowych piłkarzy!

Angielski napastnik znalazł się w sporych kłopotach!

Brentford może być zadowolona z formy swojego napastnika. Ivan Toney w obecnych rozgrywkach strzelił 10 goli w czternastu rozgrywkach, co daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Premier League. Wyprzedzają go tylko Erling Haaland oraz Harry Kane.

Przeczytaj także: Nico Hulkenberg wraca do F1! Zastąpi Schumachera!

Niestety, o ile dobra passa na boisku trwa, to w życiu poza nim właśnie się skończyła. Ivan Toney został oskarżony o złamanie przepisu E8, który mówi o tym, że zawodowy piłkarz nie może brać udziału w zakładach bukmacherskich. Angielska Federacja Piłkarska (FA) poinformowała, że 26-latek złamał jeden przepis aż 232 razy!

Premier League przekłada najbliższą kolejkę rozgrywek
Piłkarz złamał przepis Premier League aż 232 razy!

Ivan Toney złamał przepis aż 232 razy!

Ivan Toney na całe swoje szczęście nie obstawiał porażek własnej drużyny, co wiązałoby się z dożywotnią dyskwalifikacją gry w angielskiej lidze. Jak podało “Daily Mail”, gdyby okazało się, że napastnik obstawiał wygrane swojej drużyny, groziłoby mu pół roku zawieszenia.

Sprawa obecnie jest badana przez działaczy FA. Ewentualna kara będzie wymierzona po uwzględnieniu m.in. ilości zakładów oraz stawek, jakie przeznaczył na nie piłkarz. Piłkarz ma rzekomo współpracować ze związkiem. Zawodnikowi grozi 6 miesięcy zawieszenia.

Ivan Toney złamał przepisy Premier League 232 razy! Chodzi o bukmacherkę!
Ivan Toney złamał przepisy Premier League 232 razy! Chodzi o bukmacherkę! Grozi mu pół roku zawieszenia! Fot. SkyNews

Źródło: Daily Mail/ Zdjęcie: SkyNews