mężczyzna brzytwa golenie

Jak się golić, aby nie mieć podrażnień?

Artykuł sponsorowany.

Maszynka na wkłady czy brzytwa do golenia męskiego zarostu?

Każdy ceniący się golibroda używa brzytwy. Przypadek? Co zatem decyduje o wyborze brzytwy? Z całą pewnością jest to precyzja golenia, idealna gładkość i skóra bez podrażnień. Wielu panów skarży się, że po goleniu maszynką na wkłady skóra twarzy staje się przesuszona i podrażniona. Jest to niezwykle powszechny problem, głównie wśród mężczyzn o gęstym, twardym zaroście. Na popularność jednorazowych maszynek wpływa kilka czynników. Przede wszystkim ich niska cena. Najtańszą maszynkę kupić można już za kilka złotych. Dodatkowo nie trzeba się specjalnie natrudzić w poszukiwaniu ich w sklepach, bo dostępne są w zasadzie w każdym markecie, a czasem nawet w kioskach. Niestety w tym przypadku cena i dostępność na rynku zupełnie nie przekładają się na jakość. Warto więc zainwestować w zakup dobrej brzytwy do golenia i cieszyć się nienagannie przyciętym zarostem i dobrą kondycją skóry. Co więcej ostrze brzytwy nie zużywa się tak szybko jak ostrza jednorazowych maszynek, dlatego też jej zakup jest świetną inwestycją, bo z pewnością posłuży nam na długo.

 

Główne zalety brzytwy do golenia męskiego zarostu

Główną i niepodważalną zaletą brzytwy, pozwalającą jej królować ponad jednorazowymi maszynkami jest precyzja golenia. Ponad to wprawne golenie brzytwą pozwala uniknąć wszelkich podrażnień skóry, będących zmorą mężczyzn o twardym, gęstym zaroście. Dodatkowo skóra po brzytwie jest gładka zdecydowanie dłużej, nie przesusza się, a włoski brody nie wrastają pod naskórek. Do zalet brzytwy można zaliczyć również jej trwałość. Wystarczy wygładzać ostrze na skórzanym pasku, a z pewnością posłuży na długo.

 

Jak używać brzytwy do golenia?

Każdy rozpoczynający swoją przygodę z klasycznym goleniem zarostu brzytwą przyznaje, że nie jest to proste i wymaga praktyki i wprawy. Warto znać też kilka trików ułatwiających zadanie i dających gwarancję idealnie ogolonej skóry bez podrażnień. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że do golenia brzytwą nie używa się pianek, a specjalne mydła w kremie lub w kostce, mające silnie zmiękczające właściwości. Jeśli nasz zarost jest naprawdę gęsty i sztywny, dobrze jest golić się po gorącej kąpieli, a nawet zafundować sobie kilkuminutowy okład gorącym ręcznikiem. Wspomóc można się też specjalnymi olejkami zmiękczającymi włosie. Zdecydowanie łatwiej goli się krótkie włoski brody dlatego początkujący powinni poćwiczyć na dwudniowym zaroście.

 

Gdzie kupić brzytwy do golenia?

Profesjonalna brzytwa do golenia nie jest tak łatwo dostępne jak maszynki na wkłady. Nie kupimy ich w markecie, ani nawet w drogerii. Zakupić je można w profesjonalnych sklepach zaopatrujących fryzjerów i golibrodów, a od jakiegoś czasu również w sklepach internetowych. Jednym z nich jest sklep Beardman.pl, w którym znajdziemy bogaty asortyment produktów kosmetycznych i akcesoriów do pielęgnacji i golenia brody oraz włosów. W sklepie dostępna jest oferta brzytw w różnych cenach. Z pewnością każdy, zarówno doświadczony golibroda, jak i początkujący w tej dziedzinie, znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. W sklepie dostępne są również zestawy zawierające wszystkie akcesoria niezbędne do golenia brzytwą.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
LAMAX Taurus kamera sportowa
Wybierając się na wakacje, nie zapomnij o elektronicznych gadżetach LAMAX