Connect
To Top

Jak sprawują się soczewki ACUVUE OASYS with Transitions?

Soczewki kontaktowe to dla niektórych zdecydowanie wygodniejsze wyjście niż noszenie okularów. Osoby, które nigdy nie nosiły okularów i nie są do nich przyzwyczajone bardzo często po wizycie u okulisty od razu decydują się na zakup soczewek kontaktowych, których po prostu nie czuć i nie zwraca się na nie uwagi jak na okulary. W sierpniu w Polsce pojawiły się nowe soczewki ACUVUE OASYS, które miałem okazję nosić przez jakiś czas. 

Wstecz1 z 2Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Czym wyróżniają się soczewki ACUVUE OASYS with Transitions na tle konkurencji? Soczewki, które miałem przyjemność testować ograniczały wpływ jasnego światła, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, filtrują namiar światła HEV (High Energy Visible Light) oraz według zapewnień zwiększają kontrast. Dodatkowo posiadają technologię, która “rozumie światło”, dlatego też nie jest ono tak rażące dla oczu. Soczewki aktywowane są przez wysokoenergetyczne światło UV i HEV.  Muszę przyznać, że technologia dość dobrze sprawdza się w życiu codziennym, ponieważ przy ostrzejszym świetle soczewki zmieniają swoją barwę, zupełnie jak okulary z antyrefleksem. Oczywiście efekt nie jest taki sam jak w przypadku okularów, jednak po przetestowaniu widać było, że świat jest trochę “ciemniejszy” w oku, w którym miałem włożoną soczewkę. 

Soczewki ACUVUE OASYS with Transitions również dobrze sprawują się podczas nocnej jazdy samochodem. Światła samochodowe nie drażnią aż tak bardzo jak to bywa w przypadku kiedy pojazd nadjeżdża z naprzeciwka. Oczywiście nie niwelują one całkowicie promienia światła, jednak nie razi ono tak bardzo. Zdecydowanie wpływają na komfort podczas nocnej jazdy, ponieważ oczy aż tak się nie męczą.

Wstecz1 z 2Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Zdrowie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media