141
Views

To już kolejne starcie znanego youtubera w ringu bokserskim. Jake Paul zmierzy się z Hasimem Rahmanem Jr w Madison Square Garden.

Od “youtubera” do pieściarza

Jake to młodszy ze znanych na całym świecie braci Paul. Sławę przyniosła mu kariera na YouTube, chociaż można śmiało powiedzieć, że trampoliną do wielkiego sukcesu był jego brat – Logan Paul. Obaj bracia cechują się bardzo dobrym przygotowaniem i warunkami fizycznymi. Jake Paul w pięciu zawodowych walkach, pięciokrotnie wygrywał przed czasem. Pokonywał między innymi byłych zawodników organizacji UFC – Bena Askerna i Tyrona Woodleya. Starcie z Rahmanem Jr będzie dotychczas największym wyzwaniem w karierze amerykańskiego celebryty.

Czy Jake Paul “da radę” z zawodowcem?

Hasim Rahman Jr to syn emerytowanego pięściarza wagi ciężkiej. Hasim Rahman “Senior” zakończył zawodową karierę po dwóch porażkach w 2012 roku z Povetkinem i w 2014 z Nansenem. W zawodowym boksie stoczył ponad sześćdziesiąt walk z czego 50 wygrał. W swojej 20-letniej karierze mierzył się min. z Wladimirem Klitschką, Shannonem Millerem, Evanderem Holyfildem czy Lennoxem Lewisem. Jego największym sukcesem jest zwycięstwo nad Lewisem w 2001 roku i tym samym zdobycie pasa federacji WBC.

Rahman “junior” poszedł w ślady ojca i stoczył w zawodowym ringu 13 walk z czego 12 wygrał. Jedyną porażkę poniósł z rąk Jamesa Mckenziego Morrisa w 2022 roku. Początkowo przeciwnikiem youtubera miał być młodszy z braci Fury jednak przez problemy z wizą walką nie z udziałem Tommego nie może dojść do skutku. W jego zastępstwie zawalczy Hasim Rahman Jr.

Link do konferencji prasowej dostępny jest tutaj.

Walka Jake Paul vs Hasim Rahman Jr odbędzie się 6 sierpnia w Madison Square Garden.

Źródło zdjęć: portal boxingscene.com, portal dazn.com.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.