165
Views

Każdy zegarek pasuje do garnituru. Nie zgadzam się z tym!

Jeśli wybieracie się na ważną uroczystość, gdzie wypada wyglądać elegancko musicie być odpowiednio ubrani. Nie założycie przecież koszulki polo i jeansów na spotkanie biznesowe, kolację czy ślub, prawda? W takich przypadkach należy wybrać coś bardziej eleganckiego. Jednym z elementów takiego ubioru jest oczywiście czasomierz. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy typ pasuje do eleganckiego stroju. Jaki wybrać zegarek do garnituru? Odpowiedź wcale nie jest taka skomplikowana. Im bardziej będzie on klasyczny, tym lepiej. W żadnym wypadku nie możecie założyć zegarka sportowego. Nie i już. Im mniej ozdób i dodatków będzie posiadał, tym lepiej. Co ciekawe, niektóre smartwatche również będą pasować do eleganckiego ubioru. Mam na myśli między innymi Huawei Watch GT Classic, czy testowany przeze mnie nie tak dawno Garmin Vivomove HR.

Garmin Vivomove HR to klasyczny zegarek z funkcjami typu "smart"

Garmin Vivomove HR to klasyczny zegarek z funkcjami typu “smart”

Jaki wybrać zegarek do garnituru? Przede wszystkim szukaj czegoś klasycznego

Przeglądając różne oferty skup się na tym, by zegarek do garnituru wyglądał klasycznie, a zarazem elegancko. Najlepiej, by jego tarcza była pozbawiona wszelkich dodatków, a nawet graweru marki. Zyskasz nie tylko na czytelności, ale i na stylu. Modne zegarki męskie wcale nie muszą posiadać wielu bajerów. Wręcz przeciwnie. Te, które chcemy założyć do garnituru powinny być stonowane. Co ciekawe, wcale nie musicie wydawać nie wiadomo jakiej kwoty na zegarek. Jeśli nie dysponujecie dużym budżetem możecie wybrać Citizen Gino Rossi, który kosztuje niecałe dwieście złotych. W przypadku, gdy możecie dołożyć trochę więcej gotówki warto rozglądnąć się za modelami takimi jak Timex Marlin, czy CASIO Edifice. Każdy z nich, to zegarek poniżej tysiąca złotych, dlatego nadal nie będziecie musieli narzekać, że czasomierz to drogi element stroju. Pamiętajcie jednak, że to także forma biżuterii, a nie tylko urządzenie, które wskazuje aktualną godzinę.

Jaki wybrać zegarek do garnituru?

Zegarek do garnituru: bransoleta czy pasek?

Jeśli rozmyślasz, czy wybrać bransoletę podpowiem Ci, że raczej to drugie mocowanie odpada. Niezależnie, czy ubieramy garnitur klasyczny, czy sportowy. To dlatego, że zegarek ma być elementem stroju, który nie będzie rzucał się w oczy. Wybierając się więc na ważne spotkanie, na którym chcemy “zabłysnąć” znajomością zasad savoir-vivre powinniśmy wybrać zegarek z paskiem. Najlepiej takim, który będzie pasował kolorystycznie do naszego obuwia. Oczywiście pasek powinien posiadać skromne przeszycia oraz elegancką klamrę.

Jaki wybrać zegarek do garnituru?

Pamiętaj, zegarek musi współgrać z pozostałymi elementami ubioru

Wydawać by się mogło, że jeśli chcemy wybrać zegarek do garnituru, wystarczy kupić taki z paskiem i już. Pamiętajmy jednak, by unikać wszelkich kontrastów. Tarcza musi być dopasowana do koperty. Ta z kolei musi zgrywać się z pozostałymi elementami naszej stylizacji. O co tak naprawdę chodzi? Jeśli będziecie posiadali srebrne spinki do mankietów, warto wybrać taki zegarek, który posiada srebrną kopertę. Kolejna rzecz, o której już w sumie wspomniałem, ale jest na tyle ważna, że warto o niej wspomnieć. Zegarek musi być elegancki, ale też nie może się odznaczać na ręku. Może więc jedynie delikatnie wystawać, np. pod mankietem. W przypadku, gdy mamy problem z jego dopięciem lepiej zrezygnować z zegarka.

Zegarek do garnituru musi być przede wszystkim elegancki

Zegarek do garnituru musi być przede wszystkim elegancki

Jaki wybrać zegarek do garnituru? To wszystko zależy od całokształtu. Warto zastanowić się, jaki kolor mają buty, pasek, a także cały garnitur. Następnie po tej analizie możemy dobrać zegarek. Jeśli macie taką możliwość, ubierzcie się właśnie w taki elegancki strój i wtedy wybierzcie się do zegarmistrza, by tam spróbować różnych modeli. Zapewne właśnie w takiej sytuacji zobaczycie, jak niewielka różnica w kolorze koperty czy paska robi ogromną różnicę w całokształcie danej stylizacji. Powodzenia!

 

Materiał zewnętrzny.

Kategoria artykułu
Moda męska
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.