103
Views

Firma analityczna Canalys udostępniła dane, z których możemy dowiedzieć się smartfony jakiego producenta cieszą się największą popularnością w naszym kraju. Dwa pierwsze miejsca nie zaskakują, jednak ostatnie miejsce na podium może zdziwić wiele osób!

Smartfony Xiaomi i Samsung królują w Polsce

Firma Canalys przedstawiła raport z III kwartału 2021 roku. Według danych przedstawionych przez firmę najpopularniejszymi producentami smartfonów w Polsce są Xiaomi oraz Samsung. Ci dwaj producenci cieszą się największym zaufaniem wśród konsumentów, co potwierdza niezmienna pozycja od kilku miesięcy. Obie firmy mogą pochwalić się 28-procentowym udziałem na polskim rynku smartfonów.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy S22 Ultra na zdjęciach. Zobaczcie, jak się prezentuje!

Warto jednak zaznaczyć, że obie firmy zanotowały spadek względem poprzedniego roku. Przed rokiem Xiaomi mogło pochwalić się wynikiem 36% udziałów na rynku, a z kolei południowokoreański gigant zanotował wtedy 33 proc. udziałów. Spadki oby tych producentów wykorzystało Oppo. Chiński producent znalazł się na trzecim miejscu z 11-procentowym udziałem. Jest to wzrost aż o 44 proc. względem poprzedniego roku!

Gdzie jest Apple?

Dwa pierwsze miejsca nie powinny nikogo dziwić. Xiaomi i Samsung wiodą prym nie tylko na polskim rynku smartfonów, ale także dominują globalny rynek. Oppo z kolei może mówić o bardzo dobrych wynikach, zwłaszcza w kraju nad Wisłą. Według raportu Canalys na czwartym miejscu najpopularniejszych producentów smartfonów w Polsce znalazło się Lenovo/Motorola. Smartfony tego producenta w III kwartale 2021 roku stanowiły 8% urządzeń na polskim rynku.

Piątkę najpopularniejszych producentów smartfonów w Polsce w III kwartale bieżącego roku zajęło Apple. Gigant z Cupertino może pochwalić się takim samym procentem udziałów na rynku, co Lenovo/Motorola. Różnica polega jednak na tym, że chiński koncern zaliczył 8 proc. wzrost względem poprzedniego roku, a udziały giganta z Cupertino spadły aż o 52 procent!

smartfony polska 3Q

Źródło: Canalys/TechArtica

Kategoria artykułu
Biznes · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.