Jakub Moder nie pojedzie na Mistrzostwa Świata. Koniec marzeń!

Jakub Moder to piłkarz, który wydawał się pewniakiem, jeśli chodzi o wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Niestety polski pomocnik uszkodził więzadło krzyżowe boczne i poddał się rehabilitacji. Teraz okazuje się, że potrzebna była druga operacja, która wyklucza jego wyjazd na Mundial.

Polska kadra dostaje potężny cios przed Mundialem

W kadrze na Mundial można było wskazać kilku pewniaków, którzy nie muszą martwić się o wyjazd na największą imprezę piłkarską na świecie. Obok m.in. Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego czy Kamila Glika Jakub Moder wydawał się jedynym z nich.

Przeczytaj także: Max Verstappen wygrywa wyścig o GP Węgier z 10 pozycji

Reklama

Polski zawodnik angielskiego Brighton podczas kwietniowego spotkania z Norwich doznał obrażeń więzadła krzyżowego bocznego i został wykluczony z gry na kolejne miesiące. Wszyscy wierzyli, że Jakub Moder zdoła wyleczyć ten poważny uraz i zdąży na Mundial. Tak się jednak nie stanie, ponieważ potwierdziło się najgorsze.

Jakub Moder nie zagra na Mistrzostwach Świata

Uraz młodego polskiego pomocnika okazał się poważniejszy, niż początkowo zakładano. Jakub Moder przechodził rehabilitację i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, a Polak zdąży na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze, które będą rozgrywane na przełomie listopada i grudnia.

Jakub Moder
Fot. Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Teraz jednak wiadomo, że Jakub Moder nie pojedzie na Mundial. Jak podaje The Athletic, piłkarz przeszedł drugi zabieg na kontuzjowane kolano. Zawodnik, podczas rehabilitacji, doznał sztywności stawów. Klub określił tę sytuację jako „częstą” przy tak złożonych kontuzjach. Dyrektor techniczny Brighton poinformował, że niemożliwe jest to, aby Moder powrócił do gry przed końcem roku kalendarzowego.

Źródło: The Athletic

Reklama