Jeden z najlepszych pomocników w historii chce objąć kadrę!

Od kilku dni kibice reprezentacji Polski zadają sobie bardzo ważne pytanie – kto poprowadzi kadrę przed kluczowymi spotkaniami barażowymi, które odbędą się już w marcu? Kandydatów jest kilku, nawet tych zagranicznych. Pojawiło się też bardzo głośne nazwisko – Andrea Pirlo. Zespół jednego z najlepszych pomocników w historii futbolu potwierdził, że kandydatura byłego trenera Juventusu została zgłoszona do PZPN. Co z tego wyjdzie?

Polak najlepszym kandydatem?

Paulo Sousa został oficjalnie przedstawiony jako trener brazylijskiego Flamengo. PZPN musi się więc rozglądać za jego następcą. Polski Związek Piłki Nożnej musi się jednak spieszyć, ponieważ pod koniec marca reprezentacja Polski rozegra spotkanie z Rosją w ramach barażów do Mistrzostw Świata. Jeśli uda pokonać się Rosjan na ich własnym stadionie Robert Lewandowski i spółka zmierzą się ze zwycięzcą pary Czechy – Szwecja. Spotkanie zostanie rozegrane w naszym kraju i będzie bezpośrednim pojedynkiem o awans na finały w Katarze.

Przeczytaj także: Piłkarze kadry mają swojego kandydata na trenera! Kim jest?

Reklama

Za trzy miesiące odbędą się więc jedne z najważniejszych spotkań w historii polskiego futbolu, a reprezentacja Polski pozostaje bez trenera. Nazwisko następnego selekcjonera powinno pojawić się na dniach, a kandydatów nie brakuje. Najmocniejszym z nich wydaje się Adam Nawałka. Kolejny w kolejce jest Czesław Michniewicz. Mówi się także o Marku Papszunie, Michale Probierzu i Macieju Skorży. Pojawiają się także zagraniczne nazwiska takie jak Avram Grant, Fabio Cannavaro czy Julian Klinsmann. Wśród tych nazwisk pojawił się jeszcze jeden głośny kandydat – Andrea Pirlo.

Andrea Pirlo selekcjonerem reprezentacji Polski?

Śmiało można powiedzieć, że Andrea Pirlo był jednym z najlepszych pomocników w historii futbolu. Jego grą zachwycali się nie tylko eksperci, czy kibice, ale również piłkarze. Niezależnie, czy byli to koledzy z drużyny, czy przeciwnicy. W czasie gry na boiskach na swoim koncie zapisał tytuł Mistrza Świata, sześciokrotnie zdobył mistrzostwo kraju i dwa razy triumfował w Lidze Mistrzów.

Włoch ma bardzo ciekawe CV, o ile mówimy o jego zawodniczej karierze. Trenerska kariera nie jest jednak tak imponująca. W sezonie 20/21 objął po Mauricio Sarrim pierwszą drużynę Juventusu. Swój pierwszy sezon Andrea Pirlo skończył ostatecznie na 4. miejscu w lidze. Po drodze udało mu się jednak zdobyć z drużyną Superpuchar Włoch oraz Puchar Włoch. Stara Dama pod jego przewodnictwem odpadła w 1/8 finałów Ligi Mistrzów, przegrywając z FC Porto.

Na łamach portalu WP Sportowe Fakty agent Pirlo potwierdził, że kandydatura trenera została dostarczona do PZPN. Jak podał Cezary Kulesza, prezes PZPN, nazwisko trenera poznamy 19 stycznia.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama