Piłkarze kadry mają swojego kandydata na trenera! Kim jest?

W ostatnim czasie najgorętszym tematem w Polsce jest sytuacja reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dotychczasowy trener Paulo Sousa nagle zrezygnował ze swojego stanowiska na rzecz pracy w brazylijskim klubie. Kto zastąpi Portugalczyka na trzy miesiące przed barażami do MŚ 2022? Piłkarze udzielają poparcia jednemu kandydatowi.

Paulo Sousa zostanie dziś ogłoszony trenerem Flamengo

Paulo Sousa jest na ustach wszystkich Polaków, nie tylko tych, którzy interesują się piłką nożną. Portugalski szkoleniowiec w drugi dzień świąt poprosił o spotkanie z Cezarym Kuleszą, prezesem PZPN, podczas którego oznajmił, że chce rozwiązać swój kontrakt za porozumieniem obu stron. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej kategorycznie się nie zgodził.

Przeczytaj także: Dlaczego Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji?

Reklama

Kilka dni później wiemy już, że Paulo Sousa prawdopodobnie zwiąże się z brazylijskim klubem Flamengo na mocy 2-letniego kontraktu. Informację o zawarciu umowy pomiędzy dwoma stronami ogłoszone zostanie prawdopodobnie dziś. Dziś też Sousa przestanie pełnić funkcję szkoleniowca reprezentacji Polski, ponieważ PZPN zwoła nadzwyczajne zgromadzenie, podczas którego dyskutowana będzie przyszłość kadry.

Jeden kandydat ma poparcie wśród zawodników

Najbliższa przyszłość reprezentacji Polski jest niezwykle ważna, zwłaszcza w kontekście Mistrzostw Świata 2022 rozgrywanych w Katarze. Za niespełna trzy miesiące Polacy zmierzą się z Rosjanami w walce o udział w finałowym turnieju. Przeprawa nie będzie łatwa, zwłaszcza, że nasza reprezentacja zostanie bez trenera. Na horyzoncie jest kilku kandydatów, a sami reprezentanci mają mieć swojego faworyta.

Wśród potencjalnych nazwisk, które zastąpią Sousę, wyróżnia się Czesława Michniewicza, Michała Probierza, Macieja Skórżę i Marka Papszuna. Największym faworytem do objęcia posady jest jednak Adam Nawałka i zdaje się, że ta kandydatura ma największe poparcie wśród piłkarz. Do kluczowych spotkań zostało niewiele czasu, dlatego też trener, którego filozofia gry jest dobrze znana kadrowiczom, będzie najbezpieczniejszym wyborem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama