Już 1 września reprezentacja Polski w koszykówce rozpocznie swoje zmagania na EuroBaskcie. Niestety, Jeremy Sochan nie wystąpi na zbliżającym się turnieju, co mocno osłabia naszą kadrę.

Jeremy Sochan nie zagra na Mistrzostwach Europy

Nadzieje na to, że Jeremy Sochan zagra na EuroBaskecie, były duże, jednak od jakiegoś czasu mówiło się, że zawodnik San Antonio Spurs może opuścić zbliżające się Mistrzostwa Europy. Nie chodziło tylko o przygotowanie się do sezonu NBA, ale również uraz, który wykluczył zawodnika z gry w Lidze Letniej.

Przeczytaj także: Robert Lewandowski może w końcu spać spokojnie. Dlaczego?

Teraz te przypuszczenia się potwierdziły, ponieważ oficjalnie potwierdzono, że Jeremy Sochan nie dołączy do kadry na zaczynające się 1 września Mistrzostwa Europy. Zawodnik ten bardzo pomógłby swojej drużynie, jednak Biało-Czerwoni muszą poradzić sobie bez zawodnika drużyny NBA.

jeremy sochan
Jeremy Sochan nie dla reprezentacji. Nie zagra na EuroBaskecie!

Polska wyjdzie z grupy? Będzie trudno

Jeremy Sochan nie pomoże reprezentacji Polski na EuroBaskecie, przez co szanse Polaków na awans z grupy mocno osłabły. W cieniu ostatnich wydarzeń, które rozgrywają się wokół naszej narodowej drużyny, ciężko patrzeć pozytywnie na to, co wydarzy się podczas zbliżającego się turnieju. Konflikty w drużynie, zwłaszcza te pomiędzy rodzonymi braćmi, nie wpływają dobrze na chemię zespołu.

Reprezentacja Polski na zbliżającym się EuroBaskecie zagra w grupie E, w której zmierzy się z takimi zespołami jak Holandia, Finlandia, Czechy, Izrael oraz Serbia.

Źródło: PZKosz